šaltr.cz

články

Preview: E3 Harelbeke

Březen 22, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 0 komentářů

Zhruba týden před druhým monumentem sezóny (Ronde Van Vlaanderen) přijde ostrý test pro jeho favority. E3 Harelbeke se jede v pátek 23.3. Obsahuje mnoho stejných kopců jako “Flandry” a většina jejich favoritů se na E3 Harelbeke představí. Dvakrát za sebou zvítězil Fabian Cancellara, dokoná letos hattrick? Loni tady předvedl naprosto neskutečný výkon, když přes dva defekty dokázal sólově zvítězit. Ironií osudu je, že to možná bylo vůčí Flandrům a Roubaix kontraproduktivní. Všichni věděli jakou má formu a jeho zadní kolo bylo střeženější než korunovační klenoty, nikdo nechtěl dát Spartakovi ani metr.

Profil závodu E3 Harelbeke

E3 Harelbeke měří 203 km a první “označený” kopec je legendární Muur Van Geraardsbergen – tedy kopec, který letos po dlouholeté tradici nebude předposledním kopcem Flander. Jelikož se “De Murr” pojede na stém kilometru, nedají se tam očekávat rozhodující momenty celého závodu, ovšem boj o pozice pod kopcem bude extrémní. Nikdo tam pravděpodoně závod nevyhraje, ztratit se tam ale dá celkem jednoduše.

Pojede se i dvojice kopců Oude Kwaremont a Paterberg, která bude letos nově 3x v itineráři Flander. Poslední kopec Tiegemberg je pouhých 10 km před cílem. Celá trať je navíc tak členitá, že se nedá předpokládat nic jiného než sólový dojezd vítěze, či souboj dvou maximálně tří jezdců. Větší skupinka bojující o vítězství by byla překvapující.

Na E3 Harelbeke se představí prakticky kompletní klasikářská elita. Kromě zmiňovaného Cancellary jedou například Philippe Gilbert, Allesandro Ballan, Tom Boonen, Sylvain Chavanel, Sebastian Langeveld, Oscar Freire, Henrich Haussler, Edval Boasson Hagen, a také Peter Sagan. Startovat budou i další známí jezdci, ale to bychom mohli vyjmenovat téměř celou startovku.

Kompletní stratovní listinu najdete zde.

Jak jsme již zmiňovali, E3 Harelbeke je jednou z posledních generálek na hlavní klasiky. V loňském roce tento závod nepřímo významně ovlivnil i tyto závody, když v podstatě upoutal veškerou pozornost na Cancellaru, který tak neměl prostor vůbec ani k nadechnutí. Uvidíme, zda dopad letošního ročníku bude také tak velký. I kdyby nebyl, určitě se máme na co těšit!

Sestřih loňského ročníku najdete zde.

Start závodu je ve 12:00 a počasí by mělo být docela příznivé (zejména na belgické poměry touto dobou) – slunečno a kolem 20 stupňů.

Oficiální stránky závodu

Foto: Dzipi

Tagged , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?