šaltr.cz

články

Preview: GvA Oostmalle

Únor 19, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, cyklokros , 0 komentářů

Poslední velký cyklokrosový závod sezóny je tady. Dnes v belgickém Oostmalle vyvrcholí i pohár GvA Trofee. Na startu nebude chybět nikdo ze světové špičky. Sven Nys, Niels Albert, Kevin Pauwels i Zdeněk Štybar. Ti všichni si to rozdají, dost možná letos naposledy. Startovat bude i Radomír Šimůnek, který nedokončil včerejší závod v Caubergu kvůli nepříjemnému pádu na hlavu zhruba v polovině závodu. Naštěstí je ale Radek v pořádku, takže i dnes zasáhne do posledního velkého souboje.

Závod kategorie Elite začíná v 15:00 a sledovat jej můžete zde (přenos začíná již ve 14:45), případně zde.

Trať v Oostmalle

Trať v Oostmalle je poměrně členitá. Půlka okruhu je převážně na písku, ta druhá vede lesem. Vzhledem k tomu, že v Belgii v posledních dnech prší, dá se čekat, že okruh bude dost technický. I to nahrává tomu, že podívaná to bude vskutku zajímavá.

Trať vyhovuje především dvěma jezdcům – Svenu Nysovi a Nielsu Albertovi. Oba zde dokázali již třikrát zvítězit. Sven Nys poprvé již dokonce v roce 1999.

Velkou motivaci do závodu má ale jistě i Zdeněk Štybar, který jede svůj dost možná poslední závod, coby cyklokrosař specialista.

Pořadí Gva Trofee

Průběžné vedení v poháru GvA je v rukou Kevina Pauwelse, který má celkem luxusní náskok dvanácti bodů před druhým Zdeňkem Štybarem. Za ním je navíc propastný rozdíl dalších 18-ti bodů, když na třetí příčce je belgický šampion a vítěz SuperPrestige, Sven Nys. Dá se tak říci, že o prvních třech je více méně rozhodnuto. To by ovšem mohlo přidat na atraktivitě závodu, protože jezdci nebudou tolik svázáni taktikou a budou si moci poslední závod naplno užít a pořádně si to rozdat. Pro diváky tedy jedině dobře.

Zajímavost: Zdeněk Štybar je se svým druhým místem v průběžném pořadí jediným cizincem v elitní dvanáctce, když zbylých jedenáct míst patří jezdcům belgické národnosti. Z dalších Čechů pak jsou Radomír Šimůnek na šestnácté a Martin Zlámalík na devatenácté příčce.

Český šampion navíc vede i v minisoutěži GvA – GvA Trofee Sprint, což jsou prémie vypsané v každém závodě při průjezdech páskou v průběhu závodu. Zdeněk Štybar má v této minisoutěži 10 bodů, Sven Nys 8 a Kevin Pauwels 6.

Průběžné pořadí Gva Trofee před posledním závodem najdete zde.

Tagged , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?