šaltr.cz

články

Preview: MS v časovce družstev

Září 12, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 2x komentař

Mistrovství světa nás čeká už o víkendu, tak se na něj pojďme blíže podívat. Letos nás navíc hned na začátek MS čeká jedno velké lákadlo – časovka družstev (šestičlenné UCI týmy, nikoli národní výběry). Kompletní nominace všech týmů ještě nejsou známé, tak si představíme alespoň trať. Muži pojedou na 53 km a to již tuto neděli 16.9. Nepojede se, jak bývá zvykem, na obrátku a zase zpět. Pojede se z bodu A do bodu B. Z města Sittard do Valkenburgu. Na trati budou tři označené kopce a cílovat se bude kousek za kopcem Cauberg. Ženy budou mít trasu ze Sittardu do Valkenburgu o 20 km kratší a pojedou o jeden kopec méně.

Pro upřesnění: Startovat můžou Pro Týmy, kvalifikované Pro Kontinentální Týmy a Kontinentální Týmy.

Návrat této klasické silniční disciplíny je (alespoň z diváckého hlediska) velmi vítán. Vždyť právě časovka družstev může být tou nejlepsí podívanou z celého MS. Letos ale na účastníky silničního závodu čeká těžká, až klasikářská trať a tak snad nebude nouze o divácky vděčné momenty ani při samotném vrcholu světového šampionátu. A po čerstvě skončené Vuletě, kde se to “akčnímy” momenty jen hemžilo, se snad máme na co těšit.

Australský tým Orica-Green Edge již nominaci oznámil. Pojedou ve složení Sebastian Langeveld, Jens Mouris, Luke Durbridge, Cameron Meyer, Svein Tuft a Sam Bewley. Právě tato skvadra bude patřit mezi černé koně závodu.

Oficiální aplikaci pro iPhone k MS 2012 najdete zde

Oficiální stránky MS

Tagged , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

2x komentář

  1. karlZář 15, 2012 v 11:28odpovědět

    Hodně zajímavej profil. Ty procenta jsou průměry nebo maxima sklonů?

  2. Lukáš KloučekZář 17, 2012 v 14:58odpovědětautor

    Jsou to průměrné sklony daných kopců

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?