šaltr.cz

články

Preview: Nové Město na Moravě – SP MTB

Květen 13, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, MTB , 1x komentář

V neděli vyvrchoíl světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě. Tou nejelpší pozvánkou na sledování kategoriel Elite žen a Elite mužů nám byl sobotní výkon Ondřeje Cinka, který po Houffalize vyhrál již druhý (ze tří) světový pohár u23 v letošní sezóně!

Nedělní program:

  • 10:10 Ženy Elite (přímý přenos – ČT4 od 11:35)
  • 14:10 Muži Elite (přímý přenos – ČT4 od 14:00)

Jestli nechcete přijít ani o minutu z těchto závodů olympijského cross county, můžete je sledovat hned od startu a to ve skvělém rozlíšení na stránkách Red Bullu. Live přenos Elite žen naladíte zde, přenos mužů poběží tady.

Trať a organizace závodu je na skvělé úrovni, dokonce se nebojím řict, že jde o jeden z nejlpších světových pohárů z celého světového kolotoče MTB. Čeští organizátoři zkrátka zaslouží velké uznání.Trať, organizaci, zázemí a vše kolem si chválí téměř všichni závodníci světové špičky. To se často nestává.

Samotný okruh je oproti loňsku trochu delší – měří 4.46 km a je ještě více kopcovitý. Zrovna tuto trať asi není třeba moc popisovat. Je tam od všeho něco – těžké kopce, prudké nebezpečné sjezdy, technické sekce alá BMX nebo cílová rovinka před tribunami, které možná znáte z biatlonových závodů. Celý tento areál očekává záplavu zhruba 20ti tisíců fanoušků. Bude to ještě více elektrizující atmosféra než v loňském roce?

Největším favoritem závodu mužů letos není Jarda Kulhavý, nýbrž jeho švýcarský sok Nino Schurter. Ten se v letošní sezóně prezentuje nejlepšími výkony ze závodníků nejužší světové špičky. Vítěz závodu v Houffalize Julien Absalon bude taky hodně “zlobit”. Světový šampión Kulhavý ve středu “zabalil” exhibici Pražské Schody, což ovšem bylo v rámci šetření sil na dnešní závod. To neudělal Jose Antonio Hermida, který dobyl “Hradčany” i přes defekt, který ho tam potkal. Od české jedničky se čeká první letošní bedna a všichni doufáme, že se bude prát i o stupínek nejcennější. Kde jinde by se měl vrátit na vítěznou vlnu, než na domácí, jeho tolik oblíbené trati? Vysoko ve výsledkové listině můžeme očekávat další broce jako je Burry Stander, Manuel Fumic, Marco Aurelio Fontana, Jose Antonio Hermida, Florian Vogel, Sebastian Tempier nebo silničář Jean-Christophe Peraud. Prosadit by se mohla i česká dvojka Jan Škarnitzl. Výsledek kolem 15.místa není nereálý  a byl by bezesporu velkým úspěchem.

Kompletní startovní listina mužů Eltie je zde.

V kategorii žen diváci mohutně poženou Kateřinu Nash, Terezu Huříkovou a Pavlu Havlíkovu, právě ony mají z našich reprezentantek největší šance na velmi dobré umístění. Katka Nash jezdí stabilně kolem první pětky.

Startovní listna žen Elite je zde.

Tagged , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

1x komentář

  1. BonesLed 26, 2015 v 14:09odpovědět

    Right on-iths helped me sort things right out.

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?