šaltr.cz

články

Preview: Settimana Internazionale Coppi e Bartali

Březen 20, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 2x komentař

Již dnes, tedy v úterý 20. března, odstartuje 12. ročník etapového závodu Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Závod je zařazen do 1. kategorie UCI a jede se 20.-24. března. Pět závodních dní nabídne šest etap, které dohromady měří 579,5km. Na programu jsou čtyři klasické etapy a dvě časovky – jedna týmová a jedna individuální. Právě individuální časovka je na programu poslední den a i když měří pouhých 14,3km, nejspíš právě ona bude rozhodovat o celkovém pořadí.

Team NetApp pojede Coppi e Bartali v rámci přípravy na Giro

Pár informací o závodě

Jak už tomu bývá u italských závodů v úvodu sezóny, etapy nejsou až tak dlouhé. Ta nejdelší měří pouhých 159km. I přesto se ale nejedná o lehký závod. Coppi e Bartali je známo tím, že minimálně dvě etapy zde jsou velice těžké. O tom vypovídá i fakt, že od roku 2008 závod dokončilo vždy sto a méně jezdců (přičemž na startu jich bývá vždy 150 a více). I jména vítězů mluví sama za sebe. Cadel Evans, Franco Pellizotti, Francesco Casagrande, Emanuele Sella, nebo Damiano Cunego. Poslední jmenovaný, tedy Damiano Cunego, je jediným, kdo zatím dokázal Coppi Bartali vyhrát hned dvakrát. Letos ale na startu bude chybět. Kdo se na start ovšem postaví, je vítěz posledního ročníku, Emanuele Sella, který s číslem 1 bude obhajovat loňský triumf. Pro nás je jistě zajímavé to, že se na start postaví i dva Češi – Leopold König a Jan Bárta, oba v barvách týmu NetApp.

Leo König již na Coppi Bartali startoval v roce 2010, kdy hájil barvy týmu PSK Whirlpool-Author a i tenkrát se rozhodně neztratil, ba naopak. V poslední etapě, která byla jedna z nejtěžších, dojel na sedmém místě, když přijel ve skupině například s Emanuelem Sellou, Jose Serpou Perezem, nebo kontroverzním Ricardem Riccem, kterého dokonce nechal za sebou. Uvidíme, zda se Königovi podaří letos tento výsledek ještě vylepšit. Otázka visí pouze nad jeho aktuální formou, neboť v poslední době měl “Keny” problémy se zády. Věřme ale, že vše je již v pořádku. Coppi Bartali by pro něj mělo být jedním z testů v přípravě na Giro d’Italia.

Hlavní favorité

Pohled do startovní listiny dává jasně najevo, že i letos Coppi e Bartali nebude nudné. Spousta skvělých vrchařů, kteří budou mít jednu z prvních možností letošní sezóny, aby se otestovali v ryze italském terénu. Kandidáti na vítězství by se měli hledat především mezi domácími jezdci. Právě italští jezdci dokázali Coppi e Bartali ovládnout hned 9x z jedenácti ročníků.

Velice silný tým má Androni Giocattoli, který se na start postaví jednak s loňským vítězem Emanuelem Sellou, ale také s José Rujanem, Jose Rodolfo Serpa Perezem, nebo Jacksonem Rodriguezem. Velmi dobře vypadá i skvadra Aqua Sapone, jež by měla stavět především na zkušených borcích Danilu Di Lucovi a Stefanu Garzellim. Se slušnou sestavou pak přijela i Astana, která přivezla ikonu týmu Alexandra Vinokurova, Fredrika Kessiakoffa, nebo Dmitriy Fofonova. V neposlední řadě pak stojí za zmínku tým NetApp, který by měl sázet zejména na Leopolda Königa a Bartosze Huzarskiho, který již dokázal vyhrát etapu na Coppi e Bartali v roce 2010, kdy hájil barvy týmu ISD – Neri.

Kompletní startovní listinu najdete zde.

Oficiální web závodu je zde.

Foto: Roth – Team NetApp

Tagged , , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

2x komentář

  1. čtyřkolečkoBře 24, 2012 v 17:13odpovědět

    Trefili jste se, Coppi e Bartali opravdu nudné nebylo! Sledoval jsem to na RAI. I ten tip vám téměř vyšel. Nějak jsem tušil, že NetApp se konečně dočká vítězství, no Bárta se vytáhl, bravo!. Včera ho eltiní vrchaři prakticky neurvali, dnes to nandal i italskému mistru v časovce Malorimu! Rád bych věděl, nemáte-li nějaké bližší informace o Koenigově zdravotním stavu. Vypadalo to, že závod bere jako rozjezd, jen v TTT si to vyzkoušel naplno.

  2. František KloučekBře 24, 2012 v 21:18odpovědětautor

    Honza se předvedl vážně skvěle a udělal radost všem českým fanouškům! Článek o závodě je již napsaný a najdete ho kdyžtak zde: http://saltr.cz/2012/barta-exceloval-na-coppi-e-bartali/.
    Bližší info ke stavu Kenyho nemáme, ale pokusíme se něco zjistit. Dá se ale předpokládat, že Keny bral závod opravdu spíš jako rozjetí a ostrý test. Snad bude v pořádku. Do vrcholu sezóny (kterým by mělo být Giro) je přeci jen ještě nějaký čas :)

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?