šaltr.cz

články

Preview: SuperPrestige Middelkerke

Únor 10, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, cyklokros , 0 komentářů

V sobotu vyvrcholí nejznámější cyklokrosový seriál – SuperPretige. Sven Nys momentálně vede s poměreně ”luxusním” náskokem 4 bodů na druhého Kevina Pauwelse. Ano, čtete dobře, 4 body jsou při vyrovnanosti světové špičky poměrně luxusní náskok. Ovšem zároveň ošidný. V závodech SuperPrestige totiž boduje prvních patnáct jezdců následujícím způsobem – první závodník bere bodů 15, druhý 14, třetí 13 atd., patnáctý v cíli má jeden bod. Matematika je tedy jasná. Sven Nys by případě úspěchu ovládl pořadí tohoto belgického poháru již po jedenácté v kariéře!! Čeští borci jsou na tom také výborně – Zdeněk Štybar bude chtít udržet třetí příčku a prozatimní osmá pozice Radka Šimůnka je důkazem jeho kvalitních a hlavně vyrovnaných výkonů celé letošní sezóny. Máme tedy komu fandit!

Průběžné pořadí před posledním závodem v Middelkerke:

  1. Sven Nys – 91 bodů
  2. Kevin Pauwels – 87 bodů
  3. Zdeněk Štybar – 77 bodů
  4. Bart Aertnous  – 68 bodů
  5. Tom Meeusen – 65 bodů
  6. Klaas Vantornout – 64 bodů
  7. Niels Albert – 57 bodů
  8. Radomír Šimůnek - 52 bodů

V Middelkerke je okruh hodně rychlý, a za současných mrazů se to může ještě podtrhout a vynásobit dvěma. Nys si bude Pauwelse hlídat více než kdy jindy, to je jasné. Jezdec týmu Sunweb-Revor bude muset naopak hodně útočit. To může z pohledu taktiky hodně ovlivnit závod. Minulý týden toho dokonale využil ”sněžný muž” Tom Meeusen, který vyškolil zbytek startovního pole z jízdy na sněhu a ledu. A bude to chtít zopakovat. Další milovníci mrazů jsou ale také ve formě – Šimůnek, Sven Vanthourenhout ale i Štybar. Naopak Rob Peeters, který se na ”sibiřském” podkladu trápí, si bude chtít napravit reputaci z minulého víkendu. Ten mu totálně nevyšel. V loňském roce tady všechny zaskočil Klaas Vantornout a sólově si dojel pro vítězství. Sníh není úplně jeho nejoblíbenější povrch, vzpomínky na zdejší triumf mu ale dodají sebevědomí.

Jednoznačně se máme na co těšit, v sobotu po obědě v 16h se tedy pohodlně usaďte k počítači a nalaďte si live stream. Nebudete litovat!

Live přenos zde nebo zde

Jestli si chcete závod ještě více zpestřit, můžete si na něj třeba vsadit. Porovnejte své znalosti proti sázkové kanceláři zde.

Tagged , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?