šaltr.cz

články

Preview: Světový pohár MTB – Houffalize

Duben 12, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, MTB , 0 komentářů

Již tento víkend se v belgickém Houffalize uskuteční druhý světový pohár horských kol sezóny 2012. Start té nejsledovanější katergorie v čele s Jardou Kulhavým, Nino Schurterem, Julienem Absolonem nebo Burry Standerem bude v neděli ve 14:00. Vše se samozřejmě díky Red Bullu bude streamovat na internetu a to v naprosto skvělé kvalitě (přímý přenos by měl běžet tady a tady).

Do Houffalize se vrací světový pohár po roční pauze. Trať v Ardennách je ovšem výkladní skříní světových pohárů, je atraktivní pro diváky, je těžká, technická a nechybějí extrémně prudké sjezdy i výjezdy. Má umístěné kamery na zajímavých místech a tak ani televizní diváci o nic nepřijdou. Za všechny tyto i další plusové body dostalo Houffalize již šestkrát ocenění za nejlépe organizovaný světový pohár.

Profil okruhu pro cross-country v belgickém Houffalize

Parametry okruhu:

  • délka: 4733 m
  • převýšení: 178 m
  • nejprudší stoupání: 19.3 %
  • nejprudší sjezd: 20.6 %
  • nadmořská výška statu/cíle: 333 m
  • nejvyšší bod na trati: 396 m

Do olympiády zbývají čtyři měsíce a tak každý světový pohár nabírá na své důležitosti. Stále ještě hodně závodníků bojuje o letenku do Londýna. První svěťák sezóny v Jihoafrické Republice ovládl Nino Schurter před domácím borcem Burry Standerem. Mistr světa Kulhavý dojel na pátém místě. V Houfallize se naposledy jelo v roce 2010 a tehdy Český borec obsadil čtvrtou příčku, když vyhrál Španěl Hermida. Všechna jména, která jsme zmiňovali, patří i k favoritům pro neděli. K tomu připočtěme Juliena Absolona, Marca Aurelia Fontanu, Manuela Fumice a bratry Fluckigerovi. Na startu bude cyklokrosová ikona Sven Nys. Kromě Jaroslava Kulhavého bysme velice rádi viděli i další naše jezdce vysoko ve výsledkové listině, v loňském roce se to dařilo Jiřímu Škarnitzlovi, který má díky tomu klid ohledně nominace na OH.

Nino Schurter je na začátku sezóny ve skvělém laufu a rozhodně je favoritem číslo jedna. Absalon a Kulhavý zatím nejsou v takové pohodě jako Švýcar. Skvěle vlétl do sezóny i týmový kolega Kulhavého Burry Stander, který bude opět bojovat o pódium. Španěl Hermida se vždy musí počítat mezi nejžhavější kandidáty na bednu a navíc, pro něj je závod v Houffalize to, co pro Boonena kostkové klasiky – srdcová a extrémně prestižní záležitost. Černým koněm závodu by mohl být Florian Vogel. Tento Švýcar měl skvěle rozjetý závod v Pietermaritzburgu, pak ho ale potkaly technické problémy a musel ze závodu odstoupit.

Mimo Elitní kategorii máme velmi silné zastoupení i mezi ženami a muži do 23 let. Kategorie u23 startuje už v sobotu ve 14:00 a Ondřej Cink má “pódiové” ambice. V Pietermaritzburgu dojel na 5. místě a to se bude snažit ještě vylepšit. To samé platí o Kateřině Nash, ta bude startovat v neděli v 11:30 a v prvním závodě světového poháru byla šestá.

Prohlídka okruhu pro světový pohár 2012

Tagged , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?