šaltr.cz

články

Preview: Světový pohár MTB – La Bresse

Květen 18, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, MTB , 0 komentářů

Hned týden po Novém Městě na Moravě se opět utká celá biková špička v rámci čtvrtého podniku světového poháru. Bude se zde bojovat o poslední letenky do Londýna, přičemž velká “tlačenka” je třeba v táboře Belgičanů. O svůj olypmijský start se perou mimo jiné jejich nejlepší cyklokrosaři Sven Nys nebo Kevin Pauwels.

Co se týká favoritů, je zbytečné je zde všechny opět jmenovat – v preview na Nové Město na Moravě jsou všichni pěkně vyjmenováni a ani ve francouzském městečku by neměl o vítězství bojovat nikdo jiný. Vrátí Jarda Kulhavý Nino Schurterovi těsnou porážku z domácí scény? Otazník visí nad dvojnásobným olympijským šampiónem Julienem Absalonem. V Novém Městě na Moravě ho potkal pád v části zvané “Rock’n Roll” a k tomu prý procházel v celém týdnu před závodem nějakou virózou, která se podepsala na jeho výkonu. Pohyboval se někdo kolem 30. místa a později ze závodu dokonce odstoupil. Jenže v La Bresse se od něj čeká hodně, vždyť bydlí nějakých 10 km od tamní trati! Co se Absalona týká, jde tedy opravdu doslova a do písmene o domácí závod.

Top pětka průběžného pořadí světového poháru:

  1. Nino Schurter – 700 bodů
  2. Burry Stander – 510 bodů
  3. Jaroslav Kulhavý – 425 bodů
  4. Marco Aurelio Fontana – 410 bodů
  5. Julien Absalon – 400 bodů

Mimo elitní kategorie máme samozřejmě velké naděje mezi muži do 23 let v podobě Ondřeje Cink a mezi ženami nás spolehlivě zastupuje Kateřina Nash. Jejich výkony byly ozdobou závodu v Novém Městě a nepřejeme si nic jiného než jejich zopakování.

Okruh v La Bresse je dlouhý 4,875 km s převýšením 206 metrů.

Kdo pravidelně sleduje bikově svěťáky, zvykl si na úvodní zkrácený zaváděcí okruh, tzv. “intro”. Ten se pojede i ve Francii a je to ta oranžově vyznačená trať na obrázku. Měří 1,59 km a má převýšení 40 m.

Program je podobný jako na jiných SP, takže ani tentokrát nepřijdeme o divácky tak atraktivní “Eliminator race”, tedy sprinty. Ty jsou jako obvykle na programu již v pátek a opět je budeme moci sledovat díky Red Bull Tv.

Okdazy na přímé přenosy z La Bresse:

Tagged , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?