šaltr.cz

články

Preview: Světový pohár MTB Pietermaritzburg

Březen 15, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, MTB , 0 komentářů

V jihoafrickém městě Pietermaritzburg odstartuje tolik očekávaná olympijská sezóna horských kol. Chybět samozřejmě nebude největší česká hvězda a úřadující mistr světa Jaroslav Kulhavý. Zvědaví budeme i na výkon české dvojky Jana Škarnitzla. I v ženách budeme mít horká želízka v ohni – Katku Nash Hanušovou a Terezu Huříkovou.

Samontý okruh doznal oproti loňsku hned několik změn – vylepšení. Na trati je víc uměle vytvořených překážek, technických záludností a krátkých strmých výjezdů. Pro diváky by měl být okruh ještě atraktivnější než v loňském roce, kdy byl Pietermaritzburg také úvodním kláním světového poháru. Tamní okruh v “Cascade MTB Park” měří 5,5 km a má převýšení 280 metrů. Počet kol se předem nedá přesně určit, odhaduje se ale závod na 6 až 7 kol (muži Elite). Pro mechaniky závodníků to letos bude jednodušší, pořadatelé upravili servisní depa tak, aby bylo jedno zdvojené.

Profil okruhu v Pietermaritzburgu

Profil okruhu v Pietermaritzburgu

Celkové prvenství ve světovém poháru samozřejmě obhajuje Jarda Kulhavý, v Jihoafrické Republice ovšem loni dorazil do cíle jako třetí. Vítězství bral Švýcar Nino Schurter před legendou z Francie, Julienem Absalonem. Nino Shurter závodil na této nové trati již před týdnem, kdy se zde konala generálka na sobotní světový pohár. Opět vyhrál. Druhý byl domácí borec a týmový kolega Jardy Kulhavého Burry Stander. Třetí dojel Florian Vogel. Na startu bylo i několik našich bikerů. Nejlépe z nich dojel 16. Milan Spěšný. 26. byl Matouš Ulman, 33. Ondřej Cink (závodník kategorie do 23 let) a 54. Marek Rauchfuss.

Jak jsme informovali v tomto článku, závod bude možné sledovat na internetových livestreamech, které by měli běžet tady a tady. Nezapomeňte, že Pietermaritzburg se nachází v jiném časovém pásmu. Závod mužů Elite startuje v sobotu ve 14:00 tamního času, což je 13:00 u nás v ČR. Po skončení budete moci rovnou přeladit na dojezd závodu Milano – San Remo. Čeká nás opravdu nabytá sobota.

Jaroslav Kulhavý

Jaroslav Kulhavý

Foto: František Klouček

Tagged , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?