šaltr.cz

bleskovky

Preview: Tour de Romandie

Duben 23, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 2x komentař

Zítra (v úterý) startuje Tour de Romandie a jedním z favoritů bude i náš Roman Kreuziger. Etapový závod odehrávající se ve francouzsky mluvící části Švýcarska se pojede od 24.4. do 29.4. a bude se skládat z prologu a dalších pěti etap. Hned zítra bude tedy o “vzrůšo” postaráno, poněvadž prologue, to je vždy adrenalinová podívaná. Měřit bude 3.3 km.

Romandii vyhrál v loňském roce pozdější vítěz Tour de France Cadel Evans, v roce 2009 tady dokonce slavil triumf Roman Kreuziger! Jestli se Astaně bude dařit tak jako v Ardenských klasikách, mohl by Roman svůj skvělý výsledek zopakovat. Královská etapa bude na programu v sobotu a v neděli Romandie vyvrcholí individuální časovkou na 16.5 km. Nejsilnější formací bude Team Sky v čele s Bradley Wiginsem, Christophem Froomem a Markem Cavendishem. Aby to nebylo málo, doplní je Geraint Thomas, Richie Porte nebo Michael Rogers.

Kompletní startovní listina je k vidění zde

oficiální stránky Tour de Romandie

Tagged , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

2x komentář

  1. marek hofmanDub 23, 2012 v 19:22odpovědět

    díky za tenhle web. Je vidět, že to píše profi závoďák

  2. Lukáš KloučekDub 24, 2012 v 09:58odpovědětautor

    Díky

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?