šaltr.cz

bleskovky

Preview: Záverečná časovka a boj o 6 vteřin

Březen 13, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Lepší vyvrcholení si nemohli přát ani fanoušci, ani pořadatelé závodu Tirreno – Adriatico. Američan Chris Horner dnes vyjede na trať v 15:52 a bude hájit svůj pěti vteřinový náskok na Romana Kreuzigra a šesti vteřinový náskok na domácího borce Vincenza Nibaliho. České fanoušky tedy bude čekat velká podívaná. Roman by papírově měl být o něco horší časovkář než Nibali a Horner, ovšem momenátlně jezdí v neskutečné formě. A jelikož dnešní jízda proti chronometru měří pouhých 9,3 km, jedná se spíše o takový prolog (i když, v dnešním případě by se dalo mluvit o epilogu), kde budou rozhodovat maličkosti. Rozhodující bude, komu po šesti etapách sedne takto krátky, vysoce intezivní “test” na závěr. Celá dnešní trať je naprosto rovinatá, jak vidíte na profilu. Bude to “let” podél pobřeží Adriatického moře, takže vítr by mohl hrát velkou roli.

Profil závěrečné časovky - Tirreno Adriatico

Profil závěrečné časovky – Tirreno Adriatico

Jako první na trať vyrazí Alex Rasmussen v 13:15, minutu za ním Svein Tuft. To jsou jedni z horkých adeptů na prventsví v dnešní etapě, takže hned od začátku se bude na co koukat! Oba dva se už včera šetřili právě na dnešní “epilog”. Největší favorit na etapový vavřín, Fabian Cancellara, vyrazí přesně ve 14:00. Závodníci budou na trať vyjíždět s intervalem jedné minuty, až posledních deset závodníků pojede s odstupem dvou minut. Roman Kreuziger odstartuje v 15:50.

Kompletní seznam startovních časů je ke stažení zde

Mapa dnešní časovky

Mapa dnešní časovky

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?