šaltr.cz

bleskovky

První SP horských kol startuje už v sobotu

Březen 14, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Již tuto sobotu se pojede první díl světového poháru horských kol. Kulhavý, Schurter, Absalon, Hermida, Stander, Marrote a další budou opět v akci.

Jelikož začíná olympijsá sezóna, první “svěťák” je ještě očekávanější než kdy jindy. Už v závodech na Kypru se čeští závodníci předvedli v dobrém světle – Jaroslav Kulhavý, Jan Škarnitzl, Onřej Cink nebo Tereza Huříková. Ti všichni naznačili svou formu na úvod sezóny. Snad to v jihoafrickém Pietermaritzburgu potvrdí. Závody cross-country se pojedou v sobotu. Muži do 23 let odstartují v 9:00, ženy Elite v 11:30 a muži Elite v čele s Jaroslavem Kulhavým ve 14:00. Všechny uvedné časy jsou v tamním časovém pásmu, kde je oproti času v ČR o jednu hodinu více. Budete-li sledovat závody na internetu, nezapoeňte si tedy pusit přenos o hodinu dříve (start kategorie Elite bude ve 13:00 našeho času).

Jaroslav Kulhavý odletěl do JAR už včera a v sobotu by cthěl stát na stupních vítězů.

Na startu bude mimo jiné i cyklokrosař Sven Nys. Po cyklokrosové sezóně a následném odpočinku ale ještě zdaleka není v optimální kondici, nemá tedy žádné vysoké ambice.

Foto: František Klouček

Tagged ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?