šaltr.cz

články

Rekapitulace: co vše se událo ve středu 21.3.

Březen 21, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 0 komentářů

Dnešek byl den plný cyklistiky, vše důležité jsme Vám přehledně shrnuli do jednoho článku.

Volta Ciclista a Catalunya (Kolem Katalánska)

Ve Španělsku byla dnes na programu královská etapa. Mlha, déšť, zima a sníh donutil organizátory “kapitulovat” a museli za běhu etapu zkrátit z původních 211 km na 155 km. Kvůli tomu se pravděpodobně nebude počítat do celkové klasifikace. Cíl byl v polovině původně předposledního kopce kvůli zasněženým vrcholům. Do závodu vůbec nenastoupil Alejandro Valverde (kvůli kombinaci deště, zimy a drobných zranění z pádu v minulé etapě) a další jezdci “balili” v průběhu etapy (např. Andy Schleck). Na desátém kilometru potkal balík ošklivý pád, ve kterém byl mimo jiné František Raboň nebo Ivan Basso. František Raboň odnesl pád asi nejhůře ze všech a byl převezen do nemocnice, bližší info o jeho zdravotním stavu zatím nemáme. Etapu vyhrál Janez Brajkovic (Radioshack-Nissan).

Update: František Raboň by měl být po ošklivém pádu v pořádku. Vyšetření u něj neobjevila žádné zlomeniny.

Kompletní výsledky etapy jsou zde.

Dwars Door Vlaanderen

Středeční “předehra” před závodem Gent-Wevelgem byla velkou show domácího týmu OmegaPharma-QuickStep. 20 km před cílem se z odjeté skupinky odpoutal Niki Terpstra a vrhl se do sólového úniku. Do cíle si dovezl náskok 47 sekund na týmového kolegu Sylvaina Chavanela, který přespurtoval Koena De Korta. Trochu ironicky ve srovnání s Katalánskem panovalo v Belgii krásné slunečné počasí (podobné jako u nás v ČR), většinou to bývá přesně naopak.

Kompletní výsledky DDV jsou zde.

Coppi e Bartali

Team NetApp má po dnešku výrazný zářez na pažbě. Vyhrál časovku družstev. Jan Bárta a Leo Konig samozřejmě ve vítězné formaci nechyběli. Německá stáj trénovala týmovou časovku velice tvrdě kvůli Giru a jak se zdá, vyplatilo se to. Na druhém místě skončil tým Endura Racing, který dlouhou dobu vedl. Třetí potom byl domácí tým Androni Giocatolli.

Kompletní výsledky najdete zde.

Vítězná sestava týmu NetApp

Foto: Roth – Team NetApp

Tagged , , , , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?