šaltr.cz

bleskovky

Reportáž z Koksijde: Junioři a U23

Leden 28, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

První den mistrovství světa nepřinesl žádné velké překvapení. Tituly mistrů světa si v sobotu vyjeli papíroví favorité. V obou případech brali zlato reprezentanti Nizozemska. V juniorech Mathieu Van Der Poel a v katogrii do 23 let Lars Van Der Haar. Ten titul mistra světa obháli, stejně jako letos obhájil i titul mistra Evropy. Již druhý rok absolutně dominuje své věkové kategorii a v rozhovoru ihned po dojetí závodu dokonce řekl, že zažádá UCI o ”postaršení”, aby již příští sezónu jezdil v kategorii Elite. Dnes ale vítězství vybojoval až v posledních metrech závodu Wietse Bosmans (Bel) mu obhajobu hodně znepříjemnil. Bosmans byl lepší v technice, Van Der Haar v fyzicky. Byl to opravdu boj na krev. V posledním kole se ještě vedoucí trojička ve složení Michiele Van Der Heijden, Lars Van Der Haar a Wietse Bosmans pouštěla do soubojů, které zaváněly i pádem. Opravdu se bylo na co koukat! A to platí i o kategorii juniorské, kde se Van Der Poel protrápil první polovinou závodu a už už to vypadalo, že neunesl tlak, který na něj byl, jako na hlavního favorita závodu, vyvíjen. Ovšem pak se král letošní sezóny probudil a všem ukázal záda. Po zásluze si dojel pro vítězství.

Českým reprezentantům se bohužel nepodařil žádný ”zázračný” výsledek. Mezi juniory byl nejlepší Čech Jan Března na 24. místě. V kateogrii do 23let byla vidět česká trikolóra na špici alespoň chvíli. Do terénu se na první pozici vyřítil Karel Hník. Ještě v průjezdu do druhého kola uzavíral elitní desítku Jan Nesvadba. Nakonec ale naši mladíci vyklidli první desítku a nejlepší v cíli byl Tomáš Paprstka na 16.místě.

Výsledky Juniorů:

  1. Mathieu Van Der Poel (Nizozemsko)
  2. Wout Van Aert (Belgie)
  3. Quentin Jauregui (Francie)
  4. Quinten Hermans (Belgie)
  5. Daan Soete (Belgie)

Češi: 24. Jan Března, 27. Jan Vastl, 28. Karel Pokorný / KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Výsledky U23:

  1. Lars Van Der Haar (Nizozemsko)
  2. Wietse Bosmans (Belgie)
  3. Michiel Van Der Heijden (Nizozemsko)
  4. Arnaud Jouffroy (Francie)
  5. Laurens Sweeck (Belgie)

Češi: 16. Tomáš Paprstka, 17. Vojtěch Nipl, 20. Jan Nesvadba, 22. Karel Hník / KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?