šaltr.cz

bleskovky

Rodriguez jde do růžového

Květen 15, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Joaquin Rodriguez potvrdil svou pověst skvělého vrchaře/sprintera a jako první protnul pásku na cílové stěně v Assisi. Díky několikavteřinovému náskoku a cílovým bonifikacím se navíc posunul do růžového trikotu vedoucího jezdce. Rodriguez dnes ukázal jednak, že je na tom dobře fyzicky, ale jeho vítězství bylo i parádní ukázkou taktické jízdy. Purito lišácky vyčkával až na skutečně ideální moment k útoku, který přesně vystihl.

Mimo změny vedoucího jezdce se ovšem žádné velké zemětřesení nedělo. Skupinka lídrů přijela s pouze šesti vteřinovou ztrátou. Pro nás je důležité, že v této skupině byl bezpečně zabudován i Roman Kreuziger, který tak pokračuje ve “strojové” práci a drží si průběžnou čtvrtou příčku.

Do dnešní etapy vůbec nenastoupil Filippo Pozzato, který si při pádu v poslední zatáčce včerejší etapy zlomil pravou ruku a byl tak donucen z Gira odstoupit. Pro Pozzata je to tak již druhá zlomenina v letošní sezóně, když měl již zlomenou klíční kost po pádu v Qataru. Podle vlastních slov by tak chtěl nyní soustředit svou přípravu na Olympijské hry v Londýně.

Dojezd 9. etapy, včetně pádu v poslední zatáčce

Kompletní výsledky 9. etapy najdete zde.

Dojezd 10. etapy a vítězství Joaquina Rodrigueze

Kompletní výsledky 10. etapy najdete zde.

Zítra je na programu nejdelší etapa letošního Gira, která se svým profilem řadí mezi rovinaté. Žádné velké změny v celkovém pořadí se tak neočekávají. Naopak se dá čekat nejspíš hromadný spurt, případně úspěšně dotažený únik některého z jezdců mimo pořadí.

Tagged , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?