šaltr.cz

bleskovky

Rodriguez vítězem 6. etapy Tirrena

Březen 12, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 1x komentář

Španělský cyklista jezdící ve službách týmu Katusha, Joaquim Rodriguez, vyhrál šestou etapu závodu Tirreno-Adriatico, když výborně načasoval svůj útok a nedal šanci nikomu z favoritů. Těsně za Rodriguezem dojel třetí muž celkového pořadí, Vincenzo Nibali (Liquigas-Cannondale), který díky tomu stáhl svou ztrátu na první dva jezdce v celkovém pořadí. Na Romana Kreuzigera (Astana Pro Team), který dnes dojel na sedmém místě, tak ztrácí již pouhou jednu vteřinu. První tři jezdci jsou tak narovnáni v pouhých šesti sekundách. Zítřejší časovka, která měří 9,3km tak bude skutečně napínavá! Věřme ale, že Roman bude mít svůj den.

Na druhém místě Nibaliho má zásluhu i slovenský jezdec Peter Sagan, který stájovému kolegovi v závěru velice pomohl a dotáhl jej prakticky až k vedoucímu Rodriguezovi.

7. Joaquin Rodriguez
Kompletní výsledky 6. etapy, včetně průběžných, najdete zde.

Tagged , , , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.