šaltr.cz

bleskovky

Roman Kreuziger druhý v královské etapě Tirrena, nestačil pouze na Nibaliho.

Březen 11, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů
Roman Kreuziger

Roman Kreuziger

Kdysi dávno byli jako dvojčata a hájili barvy stejného týmu – týmu Liquigas. Loni už Roman jezdil v týmu Astana a stali se z nich soupeři. Letos se jejich rivalita, jak se zdá, ještě zvětšuje. Náš závodník se totiž na začátku sezóny prosazuje mezi úplnou elitou a dělá tím českým fanouškům obrovskou radost.

Včera dojel Kreuziger před Nibalim a před dnešní, královskou etapou, patřili oba dva mezi největší favority. A své role splnili do puntíku. Nibali vyhrál, přijel do cíle s náskokem 15 sekund před Romanem a průběžným lídrem Chrisem Hornerem. Za další 3 vteřiny dojela trojička Hoogerland, Scarponi a Pozzovivo.

Dres lídra i nadále poveze Chris Horner, který vede o pouhých 5 sekund před skvěle jedoucím Romanem Kreuzigerem, třetí Vincenzo Nibali ztrácí na američana 12 vteřin. A právě z této trojice pravděpodobně vzejde i celkový vítěz. Zítra se žádné velké změny v celkovém pořadí nečekají, za to v úterý ano. Poslední etapou bude rovinatá časovka jednotlivců na 9,3 km. Roman je ve skvelé formě a doufejme, že to potvrdí i v závěrečné časovce.

Tirreno Adriatico – 5.etapa:

  1. Vincenzo Nibali
  2. Roman Kreuziger
  3. Chris Horner
  4. Johny Hoogerland
  5. Michele Scarponi
  6. Domenico Pozzovivo

Tagged , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?