šaltr.cz

bleskovky

Roman Kreuziger měl špatný den, šance na pódium je pryč

Květen 23, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

V dnešní 17. etapě mělo pár favorirů “cracknout”, a to se také stalo. Bohužel, málokdo čekal, že to dnes nejvíce “odskáče” Roman Kreuziger. Byl v podstatě první z velkých favoritů, kdo odpadnul z vedoucí skupinky, kde se o ostré tempo starali domestici Liquigasu. Ti pak, i kvůi mechanickým problému Szmyda, nechali Bassa poměrně brzy samotného. Bylo to však v době, kdy už žádný lídr neměl k ruce pomocníka. A tak Ivan Basso začal tam, kde jeho kolegové skončili. Vlezl na špici a jel. Jeho tempu stačili pouze Scarponi, Hesjedal, Rodriguez, Uran a Pozzovivo.  V závěru posledního kopce se tempa ujal Pozzovivo a postaral se o “urvání” Scarponiho a Urana, ti však skvělou stíhací jízdou ve sjezdu vedoucí čtveřici dostihli. První šestka pak přijela do cíle pohromadě.

Hodně špatný den dnes zaznamenala především Astana, Roman Kreuziger i Paolo Tiralongo nabrali velkou ztrátu. Roman chytil 11 minut a 26 vteřin, to už je ztráta nesmazatelná (co se boje o pódium týká). Tiralongo zaostal o 2 minuty a 47 vteřin a asi se po zbytek italské Grand Tour stane lídrem kazašské stáje.

Výsledky dnešní etapy i celkové pořadí najdete zde.

Tagged ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?