šaltr.cz

články

Roman Kreuziger po těžké ráně vstal a vyhrál

Květen 25, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 0 komentářů

Roman Kreuziger - Alpe di Pampeago

Roman Kreuziger, který prožil ve středu jeden ze svých sportovně nejtěžších dní, se dokázal otřepat, poprát se sám se sebou a dost možná s přesvědčením, že již není co ztratit, předvedl parádní výkon! V jedné z nejtěžších etap letošního Gira zaútočil ze skupiny favoritů a na proslulém kopci Alpe di Pampeago (kopec dlouhý 10km s průměrným sklonem 10%, kde většinou i hodně fouká), které bylo na programu dnešní etapy hned dvakrát, si dojel pro sólové vítězství! Stal se tak dalším Čechem, který vyhrál etapu na jedné z Grand Tours, když tím posledním byl do dnes Ján Svorada, který vyhrál naposledy v roce 2001 dojezd Tour de France na Champs Elysées.

I když zřejmě nebude Roman letošní Giro hodnotit jako vydařené, po dnešku určitě neřekne, že stálo za… Plán byl sice bojovat o nejvyšší posty v GC, ale i vyhraná etapa je cenný zářez pro každého jezdce, tím spíš, když se jedná o jednu z nejtěžších etap.

Zajímavé byly i souboje, které probíhaly za Romanovými zády. Ryder Hesjedal totiž najel další cenné vteřinky na své soupeře a na vedoucího Rodrigueze tak ztrácí již pouhých 17 vteřin. Pokud zítra nenastane nějaké zemětřesení na vedoucích příčkách, dá se tak považovat za hlavního favorita na celkové vítězství. Na nějaké závěry je ale stále ještě brzy. Zítra je totiž zřejmě ta skutečně královská etapa, kdy závodníky čeká dojezd na jednom z nejznámějších kopců vůbec – na Passo dello Stelvio! Můžeme se tedy těšit na velké boje. Pro Rodriguze, ale i další podobné vrchaře, je to poslední šance najet nějaké vteřiny na soupeře, kteří jsou v časovce podstatně silnější.

http://www.youtube.com/watch?v=ynfQNWEq5gw

Výsledky 19. etapy

  1. Roman Kreuziger
  2. Ryder Hesjedal
  3. Joaquim Rodriguez
  4. Michele Scarponi
  5. Domenico Pozzovivo

Kompletní výsledky 19. etapy najdete zde.

Foto: ProTeam Astana

Tagged , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?