šaltr.cz

články

Ronde Van Vlaanderen 2012 – drastické změny na trati! Nejslavnější kopec nebude.

Únor 29, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice , 0 komentářů

Ronde Van Vlaanderen 2012 přijde o svůj klenot -  kopec Muur van Geraardsbergen. Byl to jednoznačně nejznámější kopec ze slavné belgické klasiky, právě tady se nejčastěji rozhodovalo a tady se odehrávaly ty nejepičtější nástupy. Po tomto kopci se zhruba 3km klesalo pod poslední stoupání závodu – Bosberg. Ten už nebyl tak těžký. Po Bosbergu už do cíle zbývalo “pouhých” 11 km roviny. Takový závěr “Flander” se jezdil od roku 1975 až do loňska.

Poslední dva kopce při závodě v roce 2010 můžete vidět na videu zde. Tehdy Fabian Cancellara rozhodl právě na Geraardsbergenu.

Letos se však v závěru závodu pojedou tři okruhy kolem města Oudenaarde. To je úplná novinka. Třikrát se pojede kopec Oude Kwaremont a Paterberg. A dá se předpokládat, že právě v těchto kopích se bude rozhodovat.

Změní se i místo finiše. Tradiční cílové město Meerbeke nahradí Oudenaarde. V Oudenaarde se mimo jiné jezdí i slavný cyklokrosový závod spadající do seriálu GvA Troffee, při němž jezdci v každém kole zdolávají zhruba tři čtvrtiny proslulého kostkového kopce Koppenberg. Ten bude, jako již tradičně, i letos součástí tratě Ronde van Vlaanderen.

Názorné zobrazení cílových okruhý si na videu můžete prohlédnout zde.

Odborníci, závodníci i experti se shodují, že je škoda měnit tak vzácnou tradici a tak zaběhlou a legendární trať veleznámé klasiky. Nicméně je to tak a všichni se s tím musí vypořádat. S extrémně těžkého závodu se pravděpodobně stane závod ještě těžší. Délka letošního ročníku bude 255 km. Prvních 90km bude po rovině, jak je zvykem. Poslední kopec (Paterberg) bude 13km před cílem. Poté už jezdce čeká “jen” rovina (pravděpodobně s vydatným větrem) až do cíle. Závod “Kolem Flander” se pojede zhruba za měsíc, v neděli 1.dubna, a my se už teď nemůžeme dočkat! Více informací a detailů o tomto závodě přineseme samozřejmě ještě v předzávodním preview, pár dní před samotným startem.

Oficiální mapka a profil “Flander” je zde.

Seznam kopců Ronde Van Vlaanderen 2012 v pořadí, jak se pojedou:

Kopce RVV 2012

Kopce RVV 2012

Jak jsme již psali, před prvním kopcem se pojede 90 km po rovině a po třetím výšlapu na Paterberg bude zbývat 13 km roviny do cíle v Oudenaarde.

Mapa trati Flander 2012

Mapa trati Flander 2012

Foto: Jeroen Fossaert

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?