šaltr.cz

bleskovky

Rozhodne se zítra Dauphine?

Červen 6, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 1x komentář

Zítra (ve čtvrtek) je na programu Critérium Dauphine jedna z rozhodujících etap – časovka jednotlivců na 53 km. Né, že by se po zítřejší časovce mohl korunovat rovnou i celkový vítěz, nicméně tento dlouhý souboj s chronometrem bude hodně důležítý. Bradley Wiggins potvrzuje svou skvělou formu a pravděpodobně bude hodně těžkým soupeřem i pro Tonyho Martina. Ten sice po pauze způsobéné zraněním podává velmi kvalitní výkony, jeho suverenita ale v porovnání s Wigginsem asi nebude až taková. Dá se tedy očekávat souboj hlavně těchto dvou borců.

Cadel Evans ale v první etapě ukázal, že má extrémní chuť závodit a hlavně, že je dobře připravený. I on se tedy řadí mezi hlavní favority. Rozestup mezi Evansem a Wigginsem bude hodně důležitý vzhledem k celkové klasifikaci. V časvoce se jako vždy bude muset počítat i se specialistou Davidem Millarem,  Richiem Portem, Lieuwem Westrou,Tejay Van Garderenem ale třeba i s Edvaldem Boassonem Hagenem. Vůbec bude zajímavé sledovat všechny závodníky, kteří se chystají na Tour de France. Časovka je čistý test výkonnosti a hodně napoví. Taky nás bude zajímat výkon Andyho Schlecka. Chytne více než tři minuty na prvního? První závodník vyjede ze startovací rampy ve 12 hodin.

Profil časovky

Tagged , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

1x komentář

  1. Lukáš KloučekČer 7, 2012 v 09:30odpovědětautor

    Tony Martin včera lehnul, lehce si odřel pravé koleno a rameno.. Ale i přesto by to měl být souboj právě mezi ním a Wigginsem. Podle předpovědi ale možná začne v průběhu dne pršet, což by mohlo postihnout třeba posledních 40 jezdců, takže ti co pojedou první, by z toho mohli profitovat. Mezi prvními pojede třeba Luke Durbridbe, Maarten Tjalingii nebo Bert Grabsch.

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?