šaltr.cz

články

S blížící se Tour se představují novinky

Červen 14, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice, technika , 0 komentářů

Tour již pomalu klepe na dveře. Právě probíhající Tour de Suisse je brána jako poslední generálka, kde se ještě někteří favorité testují. Tour je ale také, kromě toho, že je vrcholem pro většinu účastníků, závodem, kde cyklistické značky rády odhalují novinky na další sezónu. Nejinak tomu bude jistě i letos. Aby ovšem všechny novinky nebyly naostro nasazeny až na Tour, závodníci je testují již s předstihem. Právě to platí například i o týmu RadioShack-Nissan, který již na Tour de Suisse vytáhl svůj nový stroj – Trek Madone 2013. Novinky jsem si všiml při druhé etapě, kdy v závěrečném kopci nastoupil Fränk Schleck. Jedná se totiž o poměrně radikální úpravu. Trek na silničku použil úpravu, která se již několik let používá na časovkářských kozách, tedy zadní brzdu nemá uloženou standardně, ale zespoda pod středovou osou. Zadní stavba je tak hned na první pohled “nepřirozeně holá”. Tento efekt navíc ještě umocňuje fakt, že Trek ze zadní stavby zcela vypustil jakoukoli horizontalní vzpěru, takže zadní stavbu tvoří v podstatě pouze dvě trubky. Úprava je krásně vidět na sestřihu z druhé etpay (viz níže), například v místě 35:00.

http://www.youtube.com/watch?v=GlGqIXz0HJQ

Mimo úpravy zadní stavby doznala nová Madona i aerodynamičtějšího pojetí přední vidle a více zapuštěné přední brzdové čelisti, tedy opět úpravy, které zřejmě vychází z inovací používaných na časovkářských speciálech.

Trek jistě není jediným, kdo na Tour chystá prezentaci novinek. Dá se očekávat, že pravě na Tour se již oficiálně poveze i nová sada Dura-Ace.

Firma Mavic tento týden také oficiálně představila novou verzi kol Mavic Cosmic, které nesou označení Cosmic CXR 80. Jak název napovídá, jedná se o výplety s ráfkem o výšce 80mm, která by měla být přímým konkurentem například pro kola Zipp 808. Mavic sice tyto výplety nevytáhl poprvé, tým Garmin-Barracuda je již na závodech vozil téměř rok, nicméně teprve nyní přišlo oficiální představení s tím, že Mavic také potvrdil jejich oficiální uvedení na trh.

Na Tour de France se tedy můžeme těšit nejen na skvělé souboje, ale také na spoustu novinek, které budou v balíku k vidění!

Tagged , , , , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?