šaltr.cz

bleskovky

Sagan v Californii dovršil čistý hattrick

Květen 16, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Peter Sagan předvádí spanilou jízdu na Amgen Tour of Califonia. Tři etapy, tři vítězství, aneb čistý hattrick. Přesně taková je statistika Petera Sagana, a to i přesto, že se musel potýkat s defekty a vyhýbat se pádům. Sagan prostě potvrzuje, že je talent, který se rodí jen vyjímečně.

Možná vás napadne, že v Californii třeba není taková konkurence, ale tak to rozhodně není. Ano, nestartuje zde Mark Cavendish, který je na Giru, ale zato jsou zde hvězdy jako Tom Boonen, Heinrich Haussler, Greg Van Avermaet, Luis Leon Sanchez, Roger Kluge, nebo Robbie McEwen. I přesto ale nikdo nedokáže najít recept na mladého slovenského mistra.

Do cíle Tour of California je ještě daleko, ale Peter Sagan i jeho tým Liquigas již teď mohou být spokojeni. Liquigas má navíc ještě jedno eso v rukávu. Tím je Vincenzo Nibali, který by mohl bojovat o nejvyšší posty v celkovém pořadí.

Na pořadu závodu je nyní čtvrtá etapa, která by také mohla vyhovovat Saganovi. Dvě třetiny etapy jsou sice vcelku zvlněné, ale poslední třetina závodu je z kopce a po rovině, takže je dost pravděpodobně, že by mohlo opět dojít ke spurtu. To za předpokladu, že neodjede skupinka uprchlíků. Podle toho, jak prozatím Sagan létá, se dá ale čekat, že Liquigas bude dělat vše pro to, aby opět došlo na závěrečný špurt.

Dojezd 1. etapy

Dojezd 2. etapy

To nejzajímavější ze 3. etapy

Oficiální web závodu najdete zde.

Tagged , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?