šaltr.cz

bleskovky

Schurter opět vyhrál úvodní podnik SP, Kulhavý 5. Našim se dařilo i v jiných kategoriích.

Březen 17, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Úvodní podnik světového poháru se stal opět kořistí švýcarského bikera Nino Schurtera. Vyhrál tady už po třetí za sebou. Hned od prvních kol udával tempo a technicky zvládal naprosto skvěle všechny těžké pasáže na trati v Jihoafrické Republice. Jaroslav Kulhavý s ním držel krok zhruba kolo a půl, pak se začal lehce propadat. Schurter se na špici osamostatnil s domácím Burry Standerem a Manuelem Fumicem. Julien Absalon jed od startu na chvostu první desítky a postupně se probíjel směrem vzhůru. Florian Vogel, další z adeptů na “bednu”, odstoupil po defektu. V podstatě rozlomil svoje zadní kolo.

Jaroslav Kuhlavý, jak jsme již řekli, ztrácel trochu v technice, což u něj nebývá zvykem. Ale 5.místo na začátek sezóny není vůbec špatné, i když většina lidí od něj čeká jedno vítězství za druhým . Kvůli zisku duhového dresu mistra světa má daleko více mediálních povinností a to se podepsalo na vstupu do sezóny u hodně světových šampionů. Už první svěťák naznačil, jak bude letošní sezóna vyrovnaná a napínavá. A rozhodovat budou malé detaily, které dnes nehrály do karet české jedničce.

Mezi ženami se skvělým 6.místem blýskla Kateřina Nash, Tereza Huříková dojela 38. V kategorii do 23 let obsadil výbornou 5.pozici Ondřej Cink.

muži Elite:

 1. Nino Schurter
 2. Burry Stander
 3. Manuel Fumic
 4. Julien Absalon
 5. Jaroslav Kulhavý
 6. Lukas Fluckiger

ženy Elite:

 1. M.Wloszczowska
 2. E.Batty
 3. C.Pendrel
 4. E.Suss
 5. J.Bresset
 6. K.Nash Hanušová

 Kompletní výsledky všech kategorií najdete zde.

Tagged , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?