šaltr.cz

bleskovky

Sep Vanmarcke nečekaným vítězem “Het Volku”. Závod byl plný pádů.

Únor 25, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů
Nejdelší únik dnešní závodu

Nejdelší únik dnešní závodu

Hnde první jarní klasika Omloop Het Nieuwsblad (my máme stále ještě zažitý název Het Volk) byla divácky velmi atraktivní. Viděli jsme hodně nástupů, jelo se opravdu agresivně. Bohužel ale, jak to už u klasik bývá, bylo dnes i pár pádů. Těm se nevyhnul například skvěle jedoucí čerstvý otec Lars Boom, nebo Martin Velits.

Zázanm několika dnešních pádů je zde.

Nakonec se rozhodovalo mezi trojicí Sep Vanmercke, Tom Boonen a Juan Antonio Flecha. Ti v posledních kilometrech “odpárali” Devenynse a Haymana. Thor Hushovd a Matti Breschel z této skupinky odpadli ještě dříve. I to svědčí o “pekelném” tempu dnešního závodu. Nejméně zkušený borec z první trojice, Sep Vanmercke (rok narození 1988!), doslova vyškolik ostřílené klasikářské duo Boonen a Flecha. Ti asi mladého belgičana podcenili a hlídali si především jeden druhého. Jelikož měli za zády týmové kolegy Devenynse a Haymana, mohli nechat Vanmarckeho více tahat. To ovšem neudělali. Naopak, Vanmarcke se na špici příliš nepředřel a pošetřil síly na závěrečný finiš. Tam naprosto nečekaně přespurtoval Toma Boonena a šokoval cyklistický svět. Navíc se jelo bez vysílaček, takže jeho taktické zvládnutí závodu bylo senzační. Mimochodem, často diskutovaný problém se zákazem vysílaček byl opět kritizován. Hned po závodě na to “nadával” Thor Hushovd v rozhovoru pro televizi Sporza.

Zázanm posledních dvou kilometrů a fantastický závěr Vanmarckeho najdete zde.

Sep Vanmarcke - nečekaný vítěz

Sep Vanmarcke – nečekaný vítěz

Zítra je na programu Kuurne-Brussel-Kuurne. Klasika jiného charakteru, ale po dnešním galapředstavení pelotonu, který je evidentně natěšený na klasikářské bitvy, se máme na co těšit!

Top 10 - Omloop Het Nieuwsblad

Top 10 – Omloop Het Nieuwsblad

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

Profil závodu Omloop Het Nieuwsblad

Profil závodu Omloop Het Nieuwsblad

Tagged , , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?