šaltr.cz

články

Shimano Dura Ace 11 speed už jezdí!

Duben 30, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii články, silnice, technika , 0 komentářů

Světlo světa spatřily první snímky Shimana Dura Ace 11 speed – sady označené jako 9000. Na jedné z japonských stránek se objevily tyto fotky, na kterých je hned několik detailních záběrů nové sady, která by měla být oficiálně představena, jako novinka pro rok 2013. Objevily se už i fotky, kde je nová Dura nasazená na kolech Pinarelo, tedy nejspíš na kolech, které patří týmu Sky. Vzhledem k tomu, že sady bývají téměř vždy testovány jezdci v profi pelotonu, zejména pak na Grand Tours, může se stát, že se se ” jedenáctková Dura” objeví už na Giru, které začíná v sobotu.

Co nového Dura 9000 nabízí?

Podle fotografií je jasné, že hlavní novinkou bude 11 pastorků na zadní nábě. Ta by měla mít nový rozměr drážek a podle dostupných informací by měla být možnost používat i starší, desítkové kazety. Obráceně by to již ale kompatibilní být nemělo. Změnu doznaly i páky, které vypadají o trochu menší a měly by ještě lépe padnout do ruky. Zřejmě poslední výraznou změnu doznaly kliky, které mají pouze čtyři “packy”. Trošku to připomíná design, se kterým před několika lety přišlo Campagnolo. Další změny by měly být již jen kosmetické. Nová Dura by měla být i nadále nabízena jak ve verzi elektronické, tak manuální.

Tagged , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?