šaltr.cz

bleskovky

Shrnutí Tour de Langkawi 2012

Březen 4, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Tour de Langkawi (TdL), závod kategorie HC, který se jel již podruhé v tomto čase, tedy na přelomu února a března, se stal letos v podstatě kořistí dvou lidí. Úvodní časovku sice doslova ovládl David Zabriskie (Team Garmin-Barracuda), který prolétl 20,3 km dlouhou časovku za 24:34 minuty a druhému v pořadí (tím byl Australan Adam Phelan) nadělil rovnou minutu! Zbytku závodu ale dominovalo duo Andrea Guardini (Farnese Vini – Selle Italia) a Jose Rodolpho Serpa Perez (Androni – Giocattoli).

Zatímco Guardini dominoval hned šesti, z celkových deseti etap, Serpa dominoval oběma horským dojezdům TdL a zároveň celkovému pořadí. Serpa tak dokázal zopakovat své vítězství z roku 2009, kdy již TdL vyhrál. Jedinou zbylou etapu pak vyhrál mladý, třiadvacetiletý Ital Marco Canola (Colnago – CSF Inox). Ten dokáza vyhrát poté, co byl nejsilnější ze šestnácti členné skupiny uprchlíků, která nebyla dostižena balíkem.

Teprve dvaadvaceti letý Ital Andrea Guardini dokázal, že i přes svůj nízký věk patří mezi sprintery par excellence, když se svými šesti vyhranými etapami dosáhl již celkově deseti etapových vavřínů na TdL, čímž překonal dosavadního lídra této statistiky – Graema Browna, kterému se podařilo vyhrát etap devět. I přesto, že na TdL není absolutní sprinterská elita, je vítězství ve všech hromadných dojezdech skutečně obdivuhodný výkon.

Celkové pořadí Tour de Langkawi 2012:

1. Jose Serpa (Androni Giocattoli)
  2. Jose Rujano (Androni Giocattoli)
  3. Victor Nino Corridor (Azad University Cross Team)
  4. Alexandr Dyachenko (Astana Pro Team)
  5. Jackson Rodriguez (Androni Giocattoli)

Kompletní výsledky všech etap, včetně celkového pořadí najdete zde.

Tagged , , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.