šaltr.cz

bleskovky

Štybar zvítězil v Liévinu!

Leden 15, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Sedmý díl světového poháru v cyklokrosu ve francouzském Liévinu byl pro české barvy velmi příjemný! Hned v průběhu druhého okruhu se odtrhl Kevin Pauwels, kterému sekundoval pouze Radomír Šimůnek. Při nájezdu do třetího okruhu prokázal své zkušenosti Zdeněk Štybar, který výborně načasovaným nástupem odjel skupině pronásledovatelů a sám si doskočil vedoucí duo. Trojice pak spolupracovala. Na špici se střídali především Kevin Pauwels a Zdeněk Štybar. Náskok skupinky na zbytek jezdců pravidelně narůstal až na hranici třičtvrtě minuty.

Čtyři okruhy do cíle ztratil Radomír Šimůnek kontakt s dvojicí soupeřů a bylo jasné, že o vítězi se bude rozhodovat mezi Štybarem a Pauwelsem. Šimůnek jel ale i nadále velmi dobře a v klidu si jistil svou třetí pozici.

Rozhodnutí o vítězi závodu tak přišlo až v posledním okruhu. Ke spurtu nakonec nedošlo. Kevin Pauwels totiž zakopl na posledních schodech a sám tak vlastně rozhodl o tom, že vítězem dnes bude Zdeněk Štybar. Radomír Šimůnek si pak s přehledem přijel pro třetí příčku.

Výsledky závodu:

  1. Zdeněk Štybar
  2. Kevin Pauwels
  3. Radomír Šimůnek
  4. Sven Nys
  5. Francis Mourey
  6. Klaas Vantornout
  7. Simon Zahner
  8. Rob Peeters
  9. Steve Chainel
  10. Thijs Van Amerongen
Kompletní reportáž ze závodu najdete zde.

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?