šaltr.cz

bleskovky

Táborské okruhy č.1 ovládl Zdeněk Mlynář

Duben 11, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Ještě před úterním závodem tvrdil loňský trojnásobný vítěz Táborských okruhů Zdeněk Mlynář, že by jeho případné vítězství bylo překvapením. Ale zcela opačného názoru byla Petra Provazníková přítelkyně jeho stájového kolegy Marcela Kachlíře. „Kecá. Přijel vyhrát,“ uvedla s úsměvem na tváři. A skutečně, nemýlila se.
Člen týmu Focus Cycling Znojmo nasbíral v premiérovém závodu letošních Táborských okruhů, který se jel pod názvem Velká cena ČEZ, nejvíc bodů a s přehledem uhájil prvenství. Druhý skončil jezdec pražské Sparty Jiří Nesveda a třetí příčku obsadil domácí cyklista Ondřej Bambula z ČEZ Cyklo Team Tábor. Téměř po jednadvaceti měsích se poprvé od svého zranění postavil na start i Martin Bína. A nevedl si špatně. Dojel si pro šest bodů a sedmé místo.
Juniorskou kategorii ovládl Šimon Matějů (ČEZ Cyklo Team Tábor), který dokonce vyhrál dvě bodované prémie. Další příčky obsadili nadějní Adam Ťoupalík (ČEZ Cyklo Team Tábor) a Pavel Camrda (Giessegi Team).
Součástí Velká ceny ČEZ byly i doprovodné závody „Hledá se mistr světa 2015“ žákovských kategorií sedmých až devátých tříd.

Výsledky:
1. Zdeněk Mlynář (FOCUS CYCLING ZNOJMO) 40 bodů /čas 1:01:21, 2. Jiří Nesveda (AC SPARTA PRAHA) 14 bodů, 3. Ondřej Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor) 12 bodů, 4. Matěj Lasák (Max Cursor Ostrava) 9 bodů, 5. Kášek David (ČEZ Cyklo Team Tábor) 8 bodů, 6. Daniel Treml (Spastic Handicap) 6 bodů, 7. Martin Bína (ČEZ Cyklo Team Tábor) 6 bodů, 8. Tomáš Medek (Madeta Fitness/SPECIALIZED) 5 bodů, 9. Jakub Skála (ČEZ Cyklo Team Tábor) 4 body, 10. Jan Klabouch (AC SPARTA PRAHA) 2 body.

Kompletní výsledky – Elite muži a Junioři

Text: P.Hofbauer

Tagged , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.