šaltr.cz

bleskovky

Tirreno-Adriatico – 4. etapa – 1. Sagan, 2. Kreuziger

Březen 10, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů
Roman Kreuziger

Roman Kreuziger

Čtvrtou etapu závodu Tirreno-Adriatico ovládli česko-slovenští jezdci, když v těžkém dojezdu měl nejvíce sil Peter Sagan (Liquigas-Cannondale, který ve spurtu porazil Romana Kreuzigera (Astana Pro Team) a týmového kolegu Vincenza Niballiho. 252km dlouhá etapa s cílem v Chieti přinesla zatím nejtěžší dojezd letošního Tirrena. Do cíle přijela pohromadě skupinka pouze pěti jezdců. I díky tomu se Roman Kreuziger vyhoupl na druhou příčku průběžného pořadí, když do čela průběžné klasifikace se posunul dnes pátý Chris Horner (RadioShack-Nissan).

Dnešní etapu poznamenalo i počasí, když kvůli sněhu musela být trasa upravena. Vypuštěno bylo Passo Lanciano, které nahradil jiný kopec – Valico dela Forchetta. Délka etapy tedy zůstala stejná.

Peter Sagan dnes ukázal, že je skutečně silný i v dojezdech dlouhých etap. Zároveň předvedl svou silnou touhu po vítězství, když o vítězství připravil týmového kolegu Vincezna Niballiho, který by dost možná dokázal zvítězit, nebýt nástupu právě Sagana. Díky tomu se před Niballiho dostal i Roman Kreuziger a Niballi tak byl odsunut na třetí příčku. I tak ale může být jistě stáj Liquigas-Cannondale s dnešním výsledkem spokojena.

Video s dojezdem etapy najdete zde.

Zítra je na programu královská etapa letošního Tirrena, která by mohla zamíchat kartami. Věřme, že Roman bude mít opět svůj den a že se předvede ve stejně dobrém světle, jako dnes.

Výsledky 4. etapy Tirreno-Adriatico:

  1. Peter Sagan
  2. Roman Kreuziger
  3. Vincenzo Niballi
  4. Danilo Di Luca
  5. Christopher Horner
  6. Johnny Hoogerland
Průběžné pořadí po 4. etapě:
  1. Christopher Horner
  2. Roman Kreuziger
  3. Cameron Meyer

Kompletní výsledky najdete zde.

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?