šaltr.cz

bleskovky

Tom Boonen triumfoval v 2.etapě Paris-Nice, která byla pohřebištěm favoritů

Březen 5, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Poklidná etapa a spurt balíku. Tak měl vypadat dnešní den na Paris-Nice. Jenže ouha! Krásná fracouzská krajina se proměnila v belgicko-holandskou divočinu, protože foukal silný boční vítr. Jel se terezín a jel se ve vražedném tempu. Peloton se roztrhal na 4 skupiny! Mnoho favoritů na celkové umístění dnes ztratilo šanci na úspěch. Tony Martin, ve žlutém jedoucí Gustav Erik Larsson, Frank Schleck, Denis Menchov a další. Ti všichni dnes “nakoupili” dvě a půl minuty! Andy Schleck, Rein Taarame nebo Richie Porte chytili minut dokonce téměř jedenáct! V krásném závěru přespurtoval Tom Boonen J.J.Rojase a Johna Degenkolba. Je to další vítězství pro stáj OmegaPharma-QuickStep.

Seznam hlavních favoritů na celkové prvenství se tedy výrazně ztenčil. Nejspíš se bude rozhodvat mezi Bradley Wigginsem, Alejandrem Valverdem, Tejay Van Garderenem a Levi Leipheimerem. Bradle Wiggins je navíc po dnešní etapě ve žlutém dresu lídra závodu.

Koukněte se na sestřih 2.etapy nebo na poslední kilometr.

2.etapa Paris-Nice:

 1. Tom Boonen
 2. Jose Joaquin Rojas
 3. John Degenkolb
 4. Sep Vanmarcke
 5. Francesco Gavazzi
 6. Angel Vicioso Arcos
 7. Maxime Monfort
 8. Taylor Phinney
 9. Alejandro Valverde
 10. Geriant Thomas
 11. Bradley Wiggins
 12. Tejay Van Garderen
 13. Anthony Ravard
 14. Sylvain Chavanel
 15. Levi Leipheimer

Kompletní výsledky

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?