šaltr.cz

bleskovky

Tom Boonen vyhrál E3 Harelbeke. Cancellara měl problémy.

Březen 23, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Legendární kopec "De Muur" se dnes jel na stém kilometru

Belgická klasika pojmenovaná podle dnes již neexistující silnice E3 (dnes bychom ji na mapě našli pod označením A14) se stala kořistí domácího týmu OmegaPharma-QuickStep, který pokračuje v neskutečné sezóně. Celý tým byl dnes ovšem nejaktivnější ze všech a tak je vítězství více než zasloužené. OPQS diktoval tempo po velkou část závodu, Sylvain Chavanel byl společně Dmitriy Muravyevem (Astana) v nebezpečném úniku a ke konci byl hodně aktivní i Niki Terpstra. Nakonec však sklidil vavříny ten nejznámější jezdec stáje – Tom Boonen. V hromadném dojezdu zhruba čtyřiceti členné skupinky doslova o galusku přespurtoval Oscara Freireho. Třetí dojel Bernhard Eisel, dvorní “domestik” Marka Cavendishe.

Fabian Cancellara měl v průběhu závodu hodně malých problémů. Potkal ho pád, několikrát stavě a upravoval něco na svém kole atd. Vypadalo to, že se spíše připravuje na příští týden, než že by byl hladový po úspěchu. K závěru dokončil v prvním “balíku” s nezvykle rezignovaným přítupem. Do poslední chvíle bojoval o vítězsvtí skvěle jedoucí Peter Sagan. Pádu se dnes nevyhnul David Milar (Garmin-Barracuda) a zlomil si klíční kost.

Top 10:

  1. Tom Boonen
  2. Oscar Freire
  3. Bernhard Eisel
  4. Leonardo Duque
  5. Sep Vanmarcke
  6. John Degenkolb
  7. Alexandre Pichot
  8. Alessandro Ballan
  9. Sebastien Turgot
  10. Matti Breschel

Kompletní výsledky budou k dispozici zde

Tagged , , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?