šaltr.cz

bleskovky

Tom Meeusen vyhrál i v Hoogstratenu

Únor 5, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 2x komentař

Tom Meeusen potvrdil skvělou formu a po sobotním vítězství v Lille vyhrál i v nedělním závodě SuperPrestige v Hoogstratenu. Trať byla opět podmrzlá a i samotný závod se vyvíjel podobně, jako včera. Na špici jezdila opět vedoucí skupina, kde nechyběli ani naši jezdci – Radomír Šimůnek a Zdeněk Štybar. V průběhu závodu se postupně pokoušeli o úniky různí závodníci, především pak Tom Meeusen, Klaas Vantornout a Sven Vantourenhout. Na definitivní rozhodnutí se ale, stejně jako včera, muselo čekat až do posledního okruhu. Do toho najížděla na špici již pouze trojice jezdců – Sven Nys, Kevin Pauwels a Tom Meeusen. Posledně zmiňovaný pak v polovině okruhu nastoupil svým soupeřům a metr po metru navyšoval svůj náskok. Do cíle tak přijel s již několikavteřinovým náskokem. Spurt o stříbro pak vyšel lépe Kevinu Pauwelsovi, Sven Nys bral bronz. Výsledky jsou tedy téměř identické, jako včera, pouze s tím rozdílem, že z elitní trojky vypadl Zdeněk Štybar. Ten dnes dojel na sedmé pozici. Radomír Šimůnek si dnes naopak polepšil a cíl protnul jako páty v pořadí.

Výsledky závodu v Hoogstratenu:

 1. Tom Meeusen
 2. Kevin Pauwels
 3. Sven Nys
 4. Sven Vantourenhout
 5. Radomír Šimůnek
 6. Klaas Vantornout
 7. Zdeněk Štybar
 8. Dieter Vantourenhout

Za zmínku jistě stojí i výborný výkon Pavli Havlíkové, která v závodě žen vybojovala třetí místo, když v závěru závodu dokázala přespurtovat bronzovou medailistku z mistrovství světa, Sanne Cant. Závodu žen dominovala Dapnhy van den Brand, která s přehledem zvítězila.

Výsledky závodu Žen:
 1. Daphny van den Brand
 2. Nikki Harris
 3. Pavla Havlíková
 4. Sanne Cant
 5. Lucie Chainel-Lefevre
Poslední závod seriálu SuperPrestige se jede příští sobotu v Middelkerke.

Tagged , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

2x komentář

 1. HollošákÚno 5, 2012 v 20:57odpovědět

  Je smutné, že nikdo nezaregistroval, že v kategorii žen Pavla Havlíková dojela na 3.místě, když přespurtovala medailistku z MS Cant.

 2. FKÚno 5, 2012 v 21:23odpovědětautor

  Díky za upozornění, tohle nám opravdu trošku uniklo. Výsledky žen už jsme ale také doplnili.

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?