šaltr.cz

bleskovky

Tommeke přespurtoval Sagana a Breschela ve Wevelgemu

Březen 25, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Tommeke (Tom Boonen) se veze na vítězné vlně, jeho tým OPQS se zdá být nezastavitelný. Dnes Boonen demonstroval svoji rychlost v klasice Gent-Wevelgem, když přespurotval Petera Sagan, Matti Breschela a dalších zhruba třicet závodníků, kteří dojeli v první skupině. Mark Cavendish neměl síly na to, aby se v této skupině v rozhodujícíh chvílích závodu udržel a dokončil závod ve druhé grupě se ztrátou dvě a půl minuty. S ním dojel například i Philippe Gilbert, Thor Hushovd, Tyler Farrar nebo John Degenkolb.

Samotný spurt začal nejdříve Oscar Freire. Boonen však potvrdil svoji aktuální formu. Vypadá to, že je na tom hodně podobně jako ve svých nejlepších letech. Peter Sagan dospurtoval durhý, přestože byl hodně aktivní i v průběhu závodu. 30 km před cílem byl společně s Cancellarou hlavním protagonistou úniku zhruba osmi členné skupinky. Ve finiši byl i pád, kdy se k zemi poroučela trojice jezdců. Greg Van Avermaet, Jose Joaquin Rojas a Matteo Tossato.

Za zmíňku stojí i osmé místo cyklokrosaře Steva Chainela, který po cykokrosové sezóně strávil krátkou dovolenou v USA, aby se hned na to začal připravovat na Flandry a Roubaix.

Top 10 závodu:

  1. Tom Boonen
  2. Peter Sagan
  3. Matti Breschel
  4. Oscar Freire
  5. Edvald Boasson Hagen
  6. Danielle Bennati
  7. Marco Marcato
  8. Steve Chainel
  9. Filippo Pozzato
  10. Giovanni Visconti

Kompletní výsledky naleznete zde

Tagged , , , , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?