šaltr.cz

bleskovky

Trasa Vuelty 2012

Leden 11, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Dnes byla představena trasa 67.ročníku španělské Vuelty. Odstartuje 18. srpna časovkou družstev v Pamploně a končit bude 9. září tradičně v Madridu.
V roce 2012 je do trasy opět zařazen cíl na kopci Bola del Mundo. Právě tam se v roce 2010 udál neskutečný souboj mezi pozdějším vítězem Vincenzem Nibalim a Ezequielem Mosquerou. Legendární Migel Indurain by prý tuto Grand Tour v roce 2012 nevyhrál. Je v ní až příliš moc horských finišů a nedává tak moc šancí dobrým časovkářům. To řekl sám Indurain při představování letošní Vuelty.
Diváci se rozhodně mají na co těšit, trasa opět předurčuje k velkolepé bitvě o červený dres. Na závodníky bude čekat 3300 km, rozdělených do 6 rovinatých etap, 13 horských etap, 40 km časovky a 16 km časovky družstev. Při tom budou muset zdolat 37 horských kopců. V průběhu Vuelty budou 2 volné dny.

ZDE nadjete oficiální přehled etap a jejich popis

 

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?