šaltr.cz

bleskovky

U Wellense byla policie

Leden 26, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 1x komentář
Bart Wellens při závodě SP v Plzni 2011

Bart Wellens

Bývalý světový šampion v cyklokrosu, Bart Wellens, je vyšetřován v souvislosti s dopingem. Včera u něj belgická policie provedla domovní  prohlídku, kdy vzali na prohlídku i Wellensův počítač. Nutno ovšem dodat, že cyklokrosař není hlavním vyšetřováným. To se totiž točí především kolem dodavatele produktů CONCAP (které užíval například tenista Rafael Nadal), Luca Van den Broecka, který je podezřelý, že mimo distribuce povolených suplementů je i dodavatelem zakázaných látek, tedy dopingu. Policie tedy kromě Barta Wellense provedla domovní prohlídku i u zmiňovaného Van den Broecka, Wellensova bratra Gerta Wellense, Kevina Canta a také přímo v sídle firmy CONCAP. Podle vyjádření vyšetřovatelů se dá čekat, že vyšetřování může trvat i několik měsíců.

Wellens v době příjezdu policie nebyl doma, a tak se musel vracet, aby mohl vyšetřovatele do domu pustit. K celé situaci se pak vyjádřil tak, že nemá co schovávat a že s domovní prohlídkou nemá problém.

Podle dostupných informací bylo vyšetřování zahájeno na základě udání. Dost možná věci rozhýbal i fakt, že Bart Wellens zkolaboval těsně před belgickým šampionátem před třemi týdny. Určité spekulace ohledně možného dopingu zde totiž určitě byly. Ovšem nijak podložené.

Jak Wellens, tak Van den Broeck již byli v roce 2006 vyšetřováni v souvislosti s dopingem. Oba dva ale byli v roce 2009 očištěni.

Foto: František Klouček

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

1x komentář

  1. LKÚno 2, 2012 v 21:50odpovědět

    update: Dnes (2.2) byl belgický cyklokrosař 3 hodiny vyslýchán federální policií z Turnhoutu.

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?