šaltr.cz

bleskovky

UCI potvrdila verdikt USADA

Říjen 22, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 5x komentař

Mezinárodní cyklistická federace UCI potvrdila rozhodnutí americké antidopingové asociace USADA, která navrhla odebrání všech sedmi titulů na Tour de France, které Lance Armstrong vybojoval, a zároveň udělení doživotního zákazu činnosti ve světě cyklistiky.

V podstatě se tak potvrdilo to, co se dalo s největší pravděpodobností předpokládat. To ale stále nemusí být konec, právě naopak. Očekávat se dají dva možné scénáře. Ten první je, že USADA  dosáhla svého a vše nyní budou chtít co nejdříve zamést pod koberec. Ta druhá varianta je pak druhý opak. USADA dosáhla svého a nyní bude chtít pokračovat v tom, co v posledních týdnech rozpoutala. Pak by se dalo říci, že jsme svědky právě začínajícího zemětřesení, a to nejen v cyklistice, ale ve sportu, jako takovém…

Tagged , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

5x komentář

 1. Jan FikacekŘíj 22, 2012 v 17:31odpovědět

  Nesmysl. Co by jako měla USADA chtít zametat pod koberec? A proč by jako měla pokračovat v nějakém tažení. To hlavní tažení proti největšímu podvodníkovi skončilo. Kampaň USADA končí. Občas někoho ještě nachytaj, a normálně potrestaj… normální fungování.

  Jen Ty se nějak neumíš smířit se stavem věcí, a hledáš v tom nějaké spiknutí. Když je podvodník odosuzen, není to spiknutí, ale spravedlnost. Tak to má bejt.

  Přijde mi skoro, že máš nějaký kámoše, pro které je doping normálka, a tak sis na to zvykl, že Ti přijde divné, když podvodník dostane, co si zaslouží… ba ani to ne.

 2. František KloučekŘíj 22, 2012 v 17:59odpovědětautor

  Díky za Váš názor, kterého si vážím, ačkoliv se v tomto případě názorově rozcházíme.

  Vlastně i Vy si nyní tak trošku odporujete s předchozími komentáři. Pokud Lance Armstrong skutečně dopoval a byl usvědčen, nemělo by toto rozhodnutí znamenat konec, ale spíš naopak začátek, nemyslíte? USADA by si teď neměla říct “chytli jsme toho největšího, je šlus”, ale měla by v tom případě stejně svědomitě zkoumat i všechny ostatní. Cyklisty i další sportovce. Pokud chtějí doping vymýtit, musejí jednat plošně.

  Ten poslední odstavec beru s rezervou, protože předpokládám, že to tak bylo myšleno. Ve všech článcích, které se dopingu týkají (dole jsou odkazy na ty hlavní) dávám jasně najevo, že doping není dobrý. Naopak. Co mi vadí, je fakt, že ne na všechny se používá stejný metr.

  http://saltr.cz/2012/dopingove-srovnani-cyklistiky-a-jinych-sportu/

  http://saltr.cz/2012/cyklisti-jako-stvana-zver-mimosoutezni-antidopingove-kontroly-a-system-adams/

  http://saltr.cz/2012/doping-zabijak-cyklistiky/

 3. Petr HavránekŘíj 22, 2012 v 19:39odpovědět

  Tak jako první se mi moc líbí kouzelný překlep ve Vašem článku Františku. “To ale nemusí být KOPEC” – jasně že konec, ale mě to asociuje – nemusí, je to jen špička ledovce! A jako druhá mě dost mrzí forma komentáře pana Fikáčka, protože jsem posledně měl pocit, že přesně hraje v mém akordu, ale tohle snad psal někdo jiný a o tenhle souzvuk nestojím. Tolik despektu! Přitom od F. Kloučka jde o čistou úvahu a žádný nátlak a stranění některému z postupů. Z reakce FK na bídný příspěvek JF je vidět, že jde odpovědět slušně a s nadhledem a navíc logicky – palec nahoru Franto!

 4. František KloučekŘíj 22, 2012 v 21:28odpovědětautor

  Díky, Petře!

  PS: za překlep se omlouvám. Snad alespoň pobavil :)

 5. MarcelŘíj 22, 2012 v 23:12odpovědět

  Dobry den,

  dovolim si prvy krat reagovat na tychto strankach.
  nutia ma k tomu dve skutocnosti.
  1. vysoka uroven prispevkov od autorov clankov na tomto webe
  2. ”jájsemtoříkalismus” v pripade kauzy armstrong v podani prispievatela jana fikacka

  snad som sa vyjadril dostatocne.

  drzim palec!

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?