šaltr.cz

bleskovky

Úvodní časovka dopadla podle předpokladů

Květen 5, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

V úvodní časvoce Gira v dánském Herningu dominovali jezdci, od kterých se to čekalo. Nečekaný byl pouze rozdíl, jakým Taylor Phinney deklasoval své soupeře. Devět vteřin na druhého není zrovna málo. Dnešní den byl vlastně jeho vrcholem celé jarní sezóny a formu načasoval výborně. Poslední týden dokonce jezdil každý večer po sedmé hodině večer na válcích, aby si tělo zvyklo na zátěž v tuto nezvyklou denní dobu. Trať se naučil nazpaměť. Tohle všechno se mu vyplatilo.

Dobrý výkon předvedli i čeští borci Jan Bárta a Roman Kreuziger. Bárta dojel 27., Kreuziger 28. Od Honzy Bárty se podobný výsledek v podstatě očekával, zatímco Roman příjemně překvapil.

1.etapa:

  1. Taylor Phinney
  2. Geraint Thomas
  3. Alex Rasmussen
  4. Manuel Boaro
  5. Gustav Erik Larsson

Oficiální výsledky 1.etapy najdete zde.

Tagged , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?