šaltr.cz

články

V Koksijde se řeší ”unikátní” problém

Leden 24, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii články, cyklokros , 0 komentářů

Pořadatelé mistrovství světa se každoročně těší na davy fanoušků. Čím více lidí, tím lépe. V Koksijde je ale zájem diváku tak obrovský, až z toho můžou být problémy. Organizátoři oznámili, že se již teď v předprodeji prodalo přes 40.000 lístků. Na nedělní vyvrcholení celého šampionátu se předpokládá, že by závod mohlo navštívit až kolem 100.000 lidí! Vzniká tedy otázka, jak tam všechny ty diváky ”nacpat” při zachování asbolutní bezpečnosti. Jedná se jak o bezpečnost diváků samotných, tak o bezpečnost jezdců a celého závodu. Odhadovaná kapacita areálu je kolem 60 tisíc diváků, přičemž původně se počítalo, že na hlavní závod dorazí zhruba 50.000 diváků.

Pořadatelé proto již pozastavili online prodej vstupenek. Ty se tak momentálně dají zakoupit pouze přímo na místě. Tam jejich prodej nijak blokován není a podle dostupných informací ani nebude. Organizátoři se snaží dělat opravdu vše proto, aby byly všichni spokojeni. Dokonce již zdvojnásobili počet velkoplošných televizí na trati ze čtyř na osm.

MS Koksijde 2012

MS Koksijde 2012

V zákulisí se ”šušká” i o variantě, která by teoreticky mohla nastat. Ta by mohla vyděsti kohokoliv z Vás, kdo se do dějiště závodu chystáte. V těsné blízkosti samotného okruhu se nachází vojenské letiště. Právě tam by se v krizové siutaci nainstalovaly velkoplošné obrazovky a tribuny. Tam by zůstali ti fanoušci, kteří by se ”nevešli” přímo k trati. Nechceme tím ovšem nikoho odradit od výletu na mistrovství světa. Tento ”plán B” sice může nastat, ale všichni doufají, že k němu nebude muset dojít. Přesto Vám doporučujeme, když už pojedete více než tisíc kilometrů do cyklokrosové ”bašty”, vyražte na trať hodně brzy ráno.

Cena vstupenek na mistrovství světa v Koksijde je 40€ na oba dva dny. Pokud byste chtěli dorazit pouze na jeden den, vyjde vás vstupenka na sobotu na 20€, ta nedělní pak na 25€.

Zajímavý je i počet VIP lístků, které jsou pro letošní mistrovství světa připravené. Je jich totiž úctyhodných 5.000 ks!

Jedno je jisté. Atmosféra v Koksijde bude neuvěřitelná a bude stát opravdu za to!

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?