šaltr.cz

bleskovky

Valverde vyhrál Andalucii

Únor 23, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Alejandro Valverde může svůj comeback nazvat bezesporu úspěšným. Na vyhranou etapu a druhé místo celkově na Tour Down Under navázal dalším etapovým vavřínem a celkovým vítězstvím na Vuelta A Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. Valverde závod rozhodl ve druhé etapě, kdy na cílový kopec přijel sám, s deseti vteřinovým náskokem na další soupeře. A konkurence to byla opravdu slušná – Denis Menchov, Frank Schleck, Rein Taaramae, Robert Gesink, Samuel Sanchez a další velká jména.

Španělská hvězda tak dává najevo, že během nucené pauzy neztratil nic ze své dravosti a “závoďáctví”, a to i přesto, že on sám říká, že ještě stále není v optimální formě. To dokonce potvrdil i vítěz poslední etapy Andalucie, Daniel Moreno. Ten to uvedl v rozhovoru právě po vyhrané závěrečné etapě.

Návrat takto silného Valverdeho je jistě pozitivní zprávou. Právě on by totiž měl být, dost možná ještě s Peterem Saganem, hlavním soupeřem Philippa Gilberta na klasikách a v těžkých dojezdech. V loňském roce totiž Gilbert ukázal, že v těchto svých “disciplínách” hledá jen horko těžko konkurenci. Valverde i Sagan jsou ale jezdci podobného ražení, a tak se máme jistě na co těšit.

Celkové pořadí Vuelta A Andalucia Ruta Ciclista Del Sol 2012:

  1. Alejandro Valverde
  2. Rein Taaramae
  3. Jerome Coppel
  4. Denis Menchov
  5. Sergey Lagutin
Kompletní výsledky Vuelta A Andalucia Ruta Ciclista Del Sol najdete zde.

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?