šaltr.cz

bleskovky

Westra vítězem královské etapy Paris-Nice

Březen 8, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů
Alejandro Valverde

Alejandro Valverde

Lieuwe Westra se stal nečekaným vítězem královské etapy Paris-Nice. Holandský závodník stáje Vacansoleil-DCM zaútočil jeden kilometr před cílem ze skupinky hlavních favoritů a dojel si tak pro své největší vítězství v kariéře. Díky náskoku několika vteřin, které na pásce měl, spolu s bonifikacemi za vítězství, se vyhoupl na druhou příčku v celkovém pořadí, když na vedoucího muže, kterým je Bradley Wiggins, ztrácí šest vteřin. Dost možná mohl smáznout i toto manko, ale Westra si své velké vítězství užíval a přestal šlapat již několik desítek metrů před cílem.

Svou roli výborného vrchaře-spurtera potvrdil Alejandro Valverde, který vyhrál spurt skupinky, která přijela se ztrátou šesti vteřin právě na Westru. Právě on patřil mezi hlavní favority dnešní etapy, ale musel se sklonit před nizozemským závodníkem.

Video s dojezdem etapy najdete zde.

Dnešní etapa tak opět zúžila počet favoritů na celkové pořadí letošního ročníku Paris-Nice. V nejlepší pozici je Bradley Wiggins, který nejen, že je ve vedení, ale z hlavních favoritů patří i mezi nejsilnější časovkáře. A právě časovka, která se pojede v neděli, by měla rozhodnout. Asi největší hrozbou pro Wigginse je pak průběžně třetí muž celkového přadí, Američan Levi Leipheimer, který ztrácí pouhýh deset vteřin a je také svkělým časovkářem.

Pořadí 5. etapy Paris-Nice 2012:

  1. Lieuwe Westra
  2. Alejandro Valverde
  3. Bradley Wiggins
  4. Levi Leipheimer
  5. Simon Spilak
  6. Damiano Cunego
  7. Arnold Jeannesson
  8. Sylvester Szmyd
  9. Rigoberto Uran Uran
  10. Thomas Voeckler

Kompletní výsledky z páté etapy i průběžné pořadí najdete zde.

Foto: team Movistar

Tagged , , , , ,

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.

View all posts by František Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?