šaltr.cz

bleskovky

Wiggins v časovce stvrdil vítězství na Paris-Nice

Březen 11, 2012, autor František Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Bradley Wiggins (Sky Procycling) stvrdil v závěrečné časovce na kopec Col D’Éze, která měřila 9,6km, své vítězství v letošním ročníku Paris-Nice, když s časem 19:12 minuty byl nejrychlejším ze všech jezdců. Se ztrátou pouhých dvou vteřin pak skončil na druhém místě Lieuwe Westra (Vacansoleil-DCM), který rovněž potvrdil svou druhou pozici v celkové klasifikaci. Souboj to byl ale skutečně napínavý, neboť na mezičase byl Westra od dvě vteřiny rychlejší, než Wiggins a bylo tak jasné, že půjde o přetahování se o vteřinky. Wiggins ale dokázal ve druhé polovině ztrátu smazat a ještě pář vteřin na svého největšího soupeře nahnat. Třetí dnes dojel Jean Christophe Peraud (Ag2R La Mondiale), ale celkově třetí pozici udržel Alejandro Valverde (Movistar Team), který udržel náskok před Simonem Spilakem (Katusha Team).

About František Klouček

Na konci roku 2010 ukončil kariéru silničáře. Působil v týmech Dukla Praha, Author Team a PSK – Whirlpool Author. Pracuje ve firmě Lawi s.r.o., takže denně komunikuje se zástupci týmů i samotnými závodníky z česka, ale i z jiných zemí. Také on se stále aktivně „motá“ kolem cyklistiky a je v kontaktu s mnohými závodníky a lidmi pracujícími v cyklistice.