šaltr.cz

bleskovky

William Clarke šokoval favority v 2.etapě TDU

Leden 18, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

Rodák z Tasmánie William Clarke si podmanil 2.etapu závodu Tour Down Under. K nadšení tamního publika si dojel pro vítězství poté, co nastoupil pelotonou 1.1km po startu 148 km dlouhé etapy! V první části závodu spolupracoval s druhým mužem úniku, Martinem Kohlerem (BMC). Ten měl jasný záměr, sbírat vteřiny na spritnerských prémiích a vylepšit si tak svoje celkové postavení (před etapou mu patřila celková 3.příčka). Po poslední prémii se však Kohler takticky vrátil do pelotonu, nechtěl plýtvat silami, aby si v dalších dnech mohl udržet svoji pozici v celkové klasifikaci.

William Clarke tedy zůstal na čele osamocen. Jeho mise se zdála být nesplnitelná, v tak větrném počasí jet sám se rovnalo téměř  ”kamikazi”. Jenže to si myslely i ostatní týmy, a tak se nikomu nechtělo tahat. Mladého australana totálně podcenili. Ten navíc demonstroval svoji sílu, se kterou nidko nepočítal.

Balík se do cíle přiřítil s téměř minutovou ztrátou. Pro Clarka je to jednoznačně nejcennější triumf v kariéře. To samé  vlastně platí ii pro jeho tým – Champion System Trade Team. Vůbec to byl nádherný den pro australskou cyklistiku – Clarka doplnili na stupních vítězu další domácí jezdci Michael Matthews (loňský vítěz této etapy) a Simon Grerans.

Telegrafické výsledky:

  1. William Clarke (AUS) – Champion System
  2. Michael Matthews (AUS) – Rabobank
  3. Simon Gerrans (AUS) – Green Edge Cycling Team

Kompletní výsledkdy 2.etapy ZDE.

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?