šaltr.cz

bleskovky

Zajímavosti uplynulého krosového víkendu

Únor 7, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

GvA Trofee v Lille a SuperPrestige v Hoogstratenu. Dva jiné závody, dva jiné poháry. To vše ale pojí jeden stejný vítěz a jeden stejný povrch. Tom Meeusen je tím vítězem. Zmrzlý a uklouzaný byl povrch, na kterém se závodilo.

Tom Meeusen ukázal svoje kvality a celkem nečekaně zaskočil všechny své soupeře. V sobotu 11.2. se pojede další díl seriálu SuperPrestige v Middelkerke a Meeusen je podle svých slov hladový po dalších triumfech. V cíli nedělního závodu přiznal, že těžil z taktiky Nyse a Pauwelse, kteří se navzájem hlídají kvůli celkovému pořadí.

Svůj oblíbený povrch využil Radek Šimůnek, který odjel dva skvělé závody. Zejména v sobotu v Lille jel parádně a vypadalo to, že by mohl stát na pódiu, což se nakonec bohužel nepovedlo.

Sven Vanthourenhout je často označován za nejlepšího belgického cyklokrosaře na sněhovém podkladu. V Sobotu byl dokonce hodně blízko k vítězství, ale spadl a nedotáhl skvěle rozjetý závod.

Zdeněk Štybar i přes zdravotní komplikace, které ho zúžovali na MS i po něm, skvěle prezentoval národní trikoloru českého šampiona a v sobotu byl kousíček od vítězství.

Colnago Nielse AlbertaNiels Albert po ”bláznívém” týdnu, kdy musel jako čerstvý mistr světa zvládnout nadměrné množství mediálních akcí, nemohl očekávat o moc lepší výsledky. Nebyl tedy ze svých výkonů rozladěný, ba naopak. Užíval si duhový outfit a nový cyklokrosový speciál, který mu v Colnagu opravdu vyšperkovali. Kolo, na kterém vyhrál v Koksijde, putovalo do muzea legendární italské značky.

Extrémní šok prožil stříbrný medailista z Koksijde Rob Peeters. Po jeho ”pískovém snu” přišlo ”zledovatělé” probuzení. Peeters se nedokázal vypořádat se sněhem a ledem. Dokonce si po nedělním závodě v Hoogstratenu domluvil speciální schůzku s psychologem. Možná je jeho špatná jízda na ledu a sněhu způsobená i jakýmsi blokem v jeho hlavě a ten by chtěl za pomoci odborníka odstranit.

SuperPrestige v Hoogstratenu zaznamenala rekordní počty televizních diváků u belgické stanice VT4. Finiš nedělního závodu kategorie Elite sledovalo 1 003 402 diváků.

V neděli zajela skvěle česká závodnice Pavla Havlíková, když ve spurtu vybojovala třetí místo. Zasloužila se tak o nejlepší český výsledek dne.

Lars Van Der Haar už před víkendem podepsal se svým současným týmem Rabobank-Giant Off Road Team tříletý profikontrakt.

Tagged , , , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?