šaltr.cz

bleskovky

Zdeněk Štybar ovládl poslední díl SuperPrestige, Havlíková dojela třetí

Únor 11, 2012, autor Lukáš Klouček, zařazeno v kategorii bleskovky , 0 komentářů

V belgickém Middelkerke se uskutečnil závěrečný díl věhlasného cyklokrosového seriálu. Skvěle se představil Radomír Šimůnek, který první polovinu závodu vypadal minimálně na stupně vítězů. On a Sven Nys byli nejaktivnější a víceméně diktovali tempo v první skupině, ta čítala zhruba osm lidí.

Zhruba ve třetím kole se ale dopředu dostal český šampion Zdeněk Štybar a okamžitě začal útočit. Prakticky ihned se mu podařilo odskočit. Jediný, kdo s ním držel krok, byl Sven Nys. Tahle dvojička svůj náskok navyšovala a bylo jasné, že právě mezi nimi se rozhodne o dnešním vítězi. V tu chvíli už ale Sven Nys tak trochu vítězem byl. Moc dobře věděl, že si jede pro jedenáctý celkový titul v seriálu SuperPrestige! Určitě ho tedy tolik nemrzel prohraný spurt se Zdeňkem Štybarem. Náš závodník dnes ovšem vyhrál zcela zaslouženě. V druhé polovině závodu byl více vidět na špici a právě on byl hlavním motorem uprchlé dvojičky. Na konci sezóny tedy Zdeněk všem ukazuje svoji sílu v plné parádě. A nemusíme se tolik bát jeho odchodu na silnici, Radek Šimůnek bude silný zástupce českého cyklokrosu, v posledních závodech mu chybí opravdu malinko k tomu, aby dosáhl na pódium nebo třeba i na vítězství.

Výsledky - SuperPrestige Middelkerke

Výsledky – SuperPrestige Middelkerke

Kompletní výsledky závodu v Middelkerke zde.

Záznam poslední rundy zde.

Sven Nys tedy ovládl celkové pořadí před Kevinem Pauwelsem. Třetí skončil dnešní vítěz Zdeněk Štybar a Radek Šimůnek obsadil celkové osmé místo.

Kompletní výsledky celkového hodnocení SuperPrestige zde.

Skvělý výsledek dnes zajela i Pavla Havlíková. Dojela, stejně jako minulou neděli v Hoogstratenu, na skvělém třetím místě!

Kompletní výsledky žen zde.

 

Tagged , , ,

About Lukáš Klouček

Na začátku roku 2010 ukončil kariéru cyklokrosaře. Působil v týmech Dukla Praha, Budvar Tábor, Selle Italia Guerciotti a Sunweb – Revor. Stále je v kontaktu s českými i zahraničními cyklisty i s lidmi z vedení profesionálních týmů. V sezóně 2011/2012 poprvé spolukomentoval několik cyklokrosových přenosů na ČT4, včetně mistrovství světa v Koksijde. Jeho zaměstnání je úzce spojeno se sportem i s cyklistikou.

View all posts by Lukáš Klouček →

související články

odpovězte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Média ke stažení
Fotogalerie Šaltr.cz
Šaltr na sociálních sítích
Hledáte něco?